Nabíjecí čelovka HM65R
„Dvojoká“ nabíjecí čelovka Fenix HM65R oslňuje nejen září 1400 lumenů, ale i lehkostí a odolností

Praha, 12. září 2019 - Modelem HM65R dospívají čelové svítilny Fenix na novou úroveň. Unikátní magnéziová konstrukce zvyšuje odolnost proti nárazům, umožňuje vysoký stupeň vodotěsnosti a zároveň snižuje hmotnost. Svítilna disponuje dvěma reflektory, díky nimž můžeme volit svícení do větší dálky, nebo naopak širší kužel rovnoměrně rozloženého světla. Lze také používat obě diody souběžně a dosáhnout nadprůměrného výkonu 1400 lumenů a dosvitu 163 metrů. Je to ideální čelovka pro záchranáře, policisty, horskou službu či náročné sportovce, protože spojuje vynikající světelné vlastnosti s materiálem vhodným do extrémních podmínek. Navíc je vybavena konektorem nové generace, USB-C, který urychluje nabíjení.

Čelovka Fenix HM65R nabízí větší variabilitu a přizpůsobivost požadavkům uživatelů. Dokáže posvítit na dálku i hladce ozářit ve větší šíři nejbližší prostor. V dálkovém reflektoru je umístěna LED Cree XM-L2 U2, která vysílá zaostřený světelný paprsek do vzdálenosti až 163 metrů, což je obzvlášť neocenitelné při pátracích a záchranných operacích. Tato dioda vyzařuje světlo v odstínu denní bílé (5500 - 6500 Kelvinů), pracuje ve čtyřech výkonnostních režimech a v nejvyšším vyvine světelný tok 1000 lumenů. Dioda širokého reflektoru Cree XP-G2 R5 vyzařuje teplejší odstín světla (neutrální bílá, 4000 - 5000 Kelvinů) a všechny barvy nám osvětlí v přirozenější a kontrastnější podobě. Vytváří široký, plynulý světelný kužel, který zase umožňuje lepší orientaci v nejbližším okolí. Její výkon můžeme regulovat ve třech stupních od 8 do 400 lumenů a v nejúspornějším režimu dosahuje výdrže 300 hodin. Reflektory se dají ovládat samostatně a na cestu nám mohou svítit i oba dohromady. Pak dosáhneme světelné intenzity až 1400 lumenů, což je u čelovky s jedním akumulátorem opravdu úctyhodné.

Elektronika svítilny také pamatuje na situace, kdy jsme na tuto pomůcku odkázáni déle. Její výkon se během vybíjení baterie postupně snižuje v malých krocích, aby se výdrž maximálně prodloužila.

Hlavním trumfem novinky Fenixu je však použitý materiál. Namísto leteckého hliníku se zde představuje lehčí magnéziová slitina. Svítilna HM65R váží 147 gramů včetně akumulátoru, v hliníkovém vyhotovení by byla o třetinu těžší. Je prachotěsná a její vodotěsnost je prověřená v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut, splňuje tedy standard IP68. Odolnost proti nárazům je u ní testována z výšky ne 1 metru, ale 2 metrů.

Model HM65R se prodává v soupravě s Li-ion akumulátorem 18650, který má kapacitu 3500 mAh a dobíjí se přímo ve svítilně přes moderní, oboustranný konektor USB-C, jenž umožňuje přenášet vyšší proud a nabije tak čelovku rychleji. O stavu baterie, příp. o průběhu nabíjení nás informuje LED indikátor. V případě nouze můžeme do čelovky vložit i dvě jednorázové lithiové baterie typu CR123A.

Nechybí tu ani možnost ovládací tlačítka uzamknout a zabránit nechtěnému zapnutí v kapse nebo v zavazadle. Paměť čelovce umožňuje rozsvítit jeden i druhý reflektor v naposledy použitém režimu. Potřebné naklápění světla zajišťuje uživatelsky flexibilní a přitom spolehlivý zoubkový mechanismus. Svítilna HM65R, upevněná pomocí čelového i temenního popruhu s reflexními prvky, je dobrým pomocníkem kdekoli. Nejen tedy při pátracích či záchranných akcích, průzkumech podzemních prostor a náročných sportech, uvítají ji i turisté, rybáři, domácí kutilové, může být dobrým doplňkem na helmě při cyklistice a lyžování.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM65R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2499 Kč s DPH.

 

 

Informace pro redakce


O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt: Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

Authentic Sneakersメンズ 髪型 ツーブロック ショート【女子にモテる髪型】 , メンズファッションメディア Reus - ページ 2