Záložní svítilna Fenix E-STAR
„Věčná svítilna“ Fenix E-STAR díky dynamu nikdy nezklame

Praha, 13.11. 2022 - Když dojdou baterie nebo je nemáme možnost nabít, stačí vytáhnout z kapsy svítilnu Fenix E-STAR. Za standardních podmínek ji napájí tužkový NiMh akumulátor. Ten se dá nahradit i obyčejnou AA tužkovou baterií a v případě nouze není potřeba baterie vůbec. Uvnitř zabudované mechanické dynamo může světlo obnovovat v podstatě donekonečna. Tato subtilní záložní svítilna nabízí čtyři výkonnostní stupně až do výše 100 lumenů, je voděodolná a nárazuvzdorná. 

Dynamová svítilna Fenix E-STAR má kapesní rozměry - 135 x 54 x 24 mm, ale její dioda založená na moderní technologií SMD (Surface Mounted Device) dokáže poskytnout dostatek světla pro běžné situace. Kde vystačíme s úsporným světlem 1 lumenu, můžeme počítat s výdrží 120 hodin. Výkon lze zesílit na 3 nebo 20 lumenů a podržením přepínacího tlačítka si přisvítíme turbo režimem 100 lumenů s dosvitem 40 metrů.

Svítilna je vybavena nabíjecím NiMH akumulátorem s minimalizovaným samovybíjením. Má rozměry tužkové baterie a kapacitu 1300 mAh. V průběhu nabíjení přes USB-C konektor lze svítit v režimu 20 lumenů, při čemž stav nabití signalizuje indikační LED. K napájení se dá použít i obyčejná AA tužková baterie (když slevíme z nároků na intenzitu světla). 

Specialitou této novinky však je dynamo poháněné ruční pákou. Částečně nabíjí NiMH akumulátor, ale především vestavěný superkondenzátor. Po 15 - 20 sekundách ručního mačkání může tento superkondenzátor dodat energii až na dvě minuty svícení - v nižších režimech 1 a 3 lumenů. Takto je možné svítit i s vybitou baterií či bez baterie.

Tělo svítilny působí dojmem křehkého plastu, jedná se však o velmi odolný polymer ABS, který nepodlehne pádům z výšky 1 metru. Model E-STAR je také „kamarád do deště“, jeho voděodolnost dosahuje standardu IP24. Je rovněž chráněn proti přehřátí, po minutě svícení na nejvyšší turbo výkon se automaticky přepíná do nižšího režimu.

Fenix E-STAR je skutečně hvězda, se kterou se ve tmě neztratíte. S jejími úspornými rozměry a hmotností 128 gramů ji snadno přibalíte do turistické výbavy, případně do krabičky poslední záchrany. Při práci i při rekreaci poslouží jako spolehlivá záloha při selhání standardní svítilny. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Záložní svítilna Fenix E-STAR je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1099 Kč s DPH.

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz