Čelovka s červenou diodou na tužkové baterie
Čelovka Fenix HL30 XP-G3 podává znamenitý výkon s tužkovými bateriemi

Praha, 23. května 2018 – Jedná se již o třetí generaci tohoto modelu. Nová „svítící čelenka“ je nejen lehká a odolná, dokáže také vyvinout světelný tok 300 lumenů, umí signalizovat SOS, má pozoruhodnou výdrž až 200 hodin a je vybavena i červeným světlem. Dobře poslouží běžcům, ale též při turistice a táboření.

Jak novinku Fenixu hodnotí redaktor a zároveň aktivní rybář Jiří Louthan z online magazínu Časnaryby.cz? "Tuhle svítilnu ocení především rybáři, kteří dávají přednost tužkovým bateriím před dobíjením pomocí USB kabelu. Když trávíte čas u vody, opravdu se vyplatí mít s sebou čelovku, která odolá vodě i pádu, a navíc nabízí hned dva režimy červeného světla, které neruší ryby."

Kompaktní čelovka je osazena dvěma diodami, bílou Cree XP-G3 a červenou LED od japonské firmy Nichia. Elektronika s digitální konstantní regulaci zaručuje, že při vybíjení baterií světelný výkon neklesá. Jako zdroj se dají použít dvě alkalické nebo dobíjecí NiMH tužkové baterie, které jsou levné a široce dostupné.

Podle potřeby můžeme volit různý světelný režim. Při bloudění v lese se bude hodit maximální výkon a široký kužel s dosvitem 50 metrů. Když nás někde zdrží nepřízeň počasí a zbudou nám poslední dvě baterie, při nejúspornějším režimu si vystačíme až 8 dní. A k čemu červené světlo? Za pološera, kdy se oči již adaptují na tmu, je vhodnější než oslnivé bílé. Při táboření nerušíme světlem ostatní a ve stanu nám také obvykle postačí osvětlení  červenou diodou.

K přednostem náleží i pohodlné ovládání pomocí dvou spínačů. U svítilny můžeme samostatně zapínat jak bílé, tak červené světlo. Ovládací tlačítka se také dají zamknout, aby se nám čelovka nevysvítila v zavazadle. V držáku na hlavě ji můžeme naklápět a upravovat potřebný směr. Vetkaná gumová vlákna na vnitřní straně popruhu napomáhají stabilnímu a pohodlnému usazení na hlavě. Popruh čelovky je také opatřen reflexními prvky, aby nás snáze zpozorovali řidiči na noční silnici. 

Tělo svítilny je vyrobeno z odolného plastu a leteckého tvrzeného hliníku. Upadne-li nám z výšky 1 metru, snadno to přežije. Čelovka je také prachotěsná, a protože odolá vodě v hloubce 1 m po dobu 30 minut (standard IP67), není třeba ji schovávat ani v silném dešti. Lehké výkonné světlo na hlavě a zároveň obě ruce volné uvítají nejen sportovci, ale také např. speleologové, horolezci, rybáři, v neposlední řadě i opraváři, elektrikáři a domácí kutilové. 

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna HL30 XP-G3 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1199 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro  běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


latest RunningNike Air Max 720 "By You" Black/Hyper Crimson-University Red To Buy