Čelovka Fenix HM65R-T spojuje vysoký výkon, dva reflektory a nový rychlý systém utahování popruhu

V čelovce jsou zachovány oblíbené prvky předchozí verze a nadále pracuje se systémem dvou reflektorů, jejichž spojený výkon ale vzrostl na 1500 lumenů. Zaostřené světlo dálkového reflektoru o síle až 1300 lumenů oceníte např. v extrémních podmínkách náročného horského terénu nebo při hledání vzdálenější turistické značky, kterou s dosvitem 170 metrů zaručeně najdete. Druhý kužel se širokým teplejším světlem je ideální volbou při svícení do blízké vzdálenosti a svým výkonem 400 lumenů dokáže plynule nasvítit zorné pole až do 54 metrů. Oba reflektory nabízejí tři režimy svícení a jejich kombinací si můžete vytvořit dokonalé světlo do jakýchkoliv podmínek. Střední režimy využijete při běhání a při práci a nejnižší o hodnotě 5 lumenů a výdrží až 300 hodin dobře poslouží při kempování nebo čtení ve stanu.

Každý z reflektorů má své vlastní tlačítko a ovládání je tak velice jednoduché a intuitivní. Mezi tlačítky, která jsou umístěna v horní části čelovky, pak najdete indikátor stavu baterie, který po dobu nabíjení slouží zároveň jako indikace jeho průběhu. Důležitá a praktická je také inteligentní funkce ochrany proti přehřátí. V nejvyšších režimech produkují LED kromě světla i hodně tepla, takže jakmile čelovka dosáhne provozní teploty vyšší než 65 °C, začne postupně snižovat výkon, dokud se teplota neustálí. Po ochlazení se její výkon opět zvýší.

V dálkovém reflektoru je použita LED Luminus SST-40 a v širokém reflektoru LED Cree XP-G2 S3. Tyto špičkové diody zajišťují vysoký světelný tok a spolu se zdokonalenou funkcí prodloužené výdrže dosahují vynikající doby svícení. Reflektory pak pohání k výkonu jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který je součástí balení. V případě potřeby jej lze nahradit i dvěma jednorázovými bateriemi CR123A, které dobře poslouží například při velmi nízkých teplotách hluboko pod bodem mrazu. Rychlé a pohodlné nabíjení je pro Fenix prioritou, a proto se čelovka nabíjí přes moderní USB-C konektor.

Výrazným inovativním prvkem u modelu HM65R-T je způsob nastavování hlavového popruhu. Výrobce nově použil svůj vlastní patentovaný Sport Fit Systém, kdy lze rotačním kolečkem utáhnout popruh snadno jednou rukou. S nízkou váhou 141 g, prachuvzdornou a vodotěsnou konstrukcí (až do hloubky 2 m dle standardu IP68) z magneziové slitiny, poslouží skvěle např. při běhu v náročnějším terénu, jízdě na kole, kempování, výletech na běžkách či rybaření. Díky možnosti naklápění a zvolení si ideálního úhlu svícení, lze čelovku doporučit i při práci v dílně. Popruh je také opatřen reflexními prvky a naplníte s ním zákonné požadavky při pohybu po neosvětlené krajnici silnice či lesní cesty. Dokonalá univerzálnost, volitelný tvar světelného kuželu, skvělá výdrž a výkon dělají z tohoto modelu jednu z nejlepších nabíjecích čelovek na trhu.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009. Nabíjecí čelovka Fenix HM65R-T je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena čelovky je 2699,- Kč s DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:

Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
instagram: www.instagram.com/kronium.cz
twitter: www.twitter.com/kronium