Nabíjecí kapesní svítilna Fenix UC30
Druhá generace nabíjecí svítilny Fenix UC30 oslní výkonem a příznivou cenou

Praha, 12. prosince 2017 - Fenix uvádí na trh novou generaci oblíbené nabíjecí svítilny UC30 s nejmodernější LED XP-L HI od americké firmy Cree. Nástupce doznal řady vylepšení, může se pochlubit  výkonem 1000 lumenů a dosvitem přes čtvrt kilometru. Výtečné parametry novinky UC30 ocení nejenom hobby uživatelé či příznivci outdoorových aktivit, ale například i záchranáři.

Svítilna na první pohled zaujme svými praktickými rozměry a kompaktností. Při délce 13 cm, průměru těla 2,34 cm a váze pouhých 123 gramů se stává ideálním parťákem pro všechny, kteří hledají nejlepší poměr velikosti, ceny a výkonu. Inovovaná verze diody Cree XP-L High Intensity (HI) nabízí špičkovou účinnost až 180 lumenů na watt. Hladký parabolický reflektor dokáže poslat světlo do vzdálenosti 253 metrů, což je pro představu více než délka dvou fotbalových hřišť.

Fenix UC30 disponuje šesti režimy svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem a dlouhou výdrží. Nejvyšší stupeň nabídne 1000 lumenů po dobu 1,4 hodiny, nicméně z důvodu ochrany proti přehřátí se baterka po třech minutách přepne do druhého nejvyššího režimu se 350 lumeny. Cestovatelé, kteří kvůli nepříznivému počasí zůstanou uvěznění v nouzovém kempu, jistě ocení nejúspornější režim, který poskytne výkon 5 lumenů s vydrží delší než 6 dní. Zábleskový režim nalezne využití jako nouzové upozornění při naléhavé situaci nebo jako prostředek sebeobrany k dezorientování útočníka. Svítilna je rovněž vybavena pamětí a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu. Samozřejmostí je také indikace stavu baterie.

Součástí balení je stejně jako u předchozího modelu Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh, který se nabíjí přímo ve svítilně přes postranní micro-USB konektor. Jako volitelné příslušenství lze dokoupit USB adaptér do auta, barevné filtry, výstražný dopravní kužel nebo difuzér. Zakoupením speciálního držáku na kolo lze Fenix UC30 proměnit ve výkonnou cyklosvítilnu. Díky třem barevným variantám krytky USB se ze svítilny může stát i šikovný designový doplněk.

Nová generace svítilny je vhodná pro nejrůznější outdoorové a sportovní aktivity, náročné treky a cestování. UC30 si zásluhou své příznivé ceny najde uplatnění i jako pohotovostní svítilna v domácnosti, na chalupě či v autě. Díky kvalitnímu dílenskému zpracování a promyšlené konstrukci splňuje tato svítilna standard IP68, tj. plnou prachotěsnost a vodotěsnost při ponoření do 2 metrové hloubky. Tento šikovný světelný pomocník tak vzbudí pozornost u členů horské služby, pracovníků v průmyslu a v neposlední řadě také u ostrahy objektů.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix UC30 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 699 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, velmi pokročilým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro  běžné domácí použití.

Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz

 

 

Asics footwearNike Air Max 200