Nabíjecí čelovka Fenix HM70R
Dvoureflektorová čelovka Fenix HM70R je spolehlivou oporou při náročné práci, záchranných akcích i při pobytu v drsné přírodě

Praha, 10. 9. 2021 - Nabíjecí čelovka HM70R, schopná vyvinout světlo o síle 1600 lumenů a dosvítit na 186 metrů, patří k nejvýkonnějším čelovým svítilnám Fenixu. Je vybavena ne jednou, ale čtyřmi diodami, které umožňují podle potřeby svítit do dálky, ve větší šíři ozářit bližší prostor i využít výhod červeného světla. K dalším přednostem této svítilny patří moderní, vysokokapacitní li-ion akumulátor 21700, nabíjení USB-C konektorem a znamenitá vodotěsnost i nárazuvzdornost. Při profesionálním, průmyslovém i outdoorovém využití uspokojí ty nejnáročnější uživatele. 

Nový model Fenix HM70R vývojově navazuje na výkonnou čelovku HL60R a nabízí vynalézavou funkční variabilitu pomocí dvou reflektorů a silnější baterie. Srdcem dálkového reflektoru je dioda Luminus SST-40. Díky ní je možné vystupňovat světelný tok až na 1600 lumenů v denním odstínu bílé a dosvítit na značnou vzdálenost. K orientaci v nejbližším okolí a v omezenějším prostoru zas slouží široký reflektor osazený diodou Cree XP-G2 HE. Ta produkuje teplejší odstín světla (neutral white), který barvy v přírodě podává v přirozenější a kontrastnější podobě a usnadňuje tím pohyb v nočním terénu. 

Tento reflektor s širším světelným kuželem navíc obsahuje dvě červené LED Everlight 2835, které mohou pracovat v režimu souvislého svícení i blikání. Pozoruhodná je jejich výdrž. Červeným světlem o síle 5 lumenů je možné nepřetržitě svítit 17 dní, signální blikání se dá použít až 33 dní. 

Zdrojem energie je lithium-iontový akumulátor 21700, který vyniká vysokou kapacitou 5000 mAh a umožňuje i vyšší proudové zatížení. Dobíjí se přímo ve svítilně konektorem USB-C. Kombinace této baterie a konektoru významně krátí dobu nabíjení. Akumulátor se dá nouzově nahradit i starším typem 18650, avšak jeho menší rozměr se musí kompenzovat přikoupenou redukcí ALF-18.

Vodotěsnost a prachotěsnost u HM70R dosahuje stupně IP68, což není u čelových svítilen samozřejmostí. Odolá prudkému dešti, a i když spadne do vody, pobyt 2 metry pod hladinou jí neuškodí. Zhotovena je z lehké a pevné hliníkové slitiny, její povrch je chráněný tvrdou anodizací III. typu. Nárazuvzdornost, obvykle testovaná z 1 m, je u této čelovky ověřena ze 2 m. Reflektor kryje tvrzená skleněná čočka s antireflexním povrchem.

Čelovka má jednoduché ovládání. Jediným silikonovým tlačítkem je možné přepínat mezi jednotlivými světelnými režimy i mezi oběma reflektory. Tímto tlačítkem lze také svítilnu elektronicky uzamknout proti náhodnému zapnutí, obsahuje též indikační diody, které informují o stavu nabití akumulátoru. Čelovkou lze v držáku vertikálně pohybovat v  rozsahu 180 stupňů a podle potřeby upravovat směr svícení.

Fenix HM70R je všemi uvedenými vlastnostmi ideální pracovní svítilnou, která prokáže cenné služby v náročných průmyslových provozech, např. v chemických závodech, ve stavebnictví, v prašných lomech. Dá se také upevnit na pracovní helmu dokoupeným držákem ALG-03. Policistům a záchranářům obzvlášť pomůže skvělý dosvit 186 metrů a operativnost čelovky, s níž se mohou pohybovat v nesnadném terénu, který leckdy vyžaduje obě ruce volné. V případě nouze se její červené diody stanou signálním světlem, které může blikat třeba celou řadu nocí. Výhodnými parametry svítilna poslouží i turistům, rybářům či lovcům, jen je třeba brát v úvahu její hmotnost 206 g a délku téměř 10 cm, která je dána většími rozměry akumulátoru. Svou výkonností, odolností a univerzálností však rozhodně podpoří vyznavače náročnějších disciplín, jako je např. speleologie či skialpinismus, uplatní se i při dálkových cyklistických závodech.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM70R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2699 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz