Nabíjecí čelovka Fenix HM71R
Dvoureflektorová čelovka Fenix HM71R nezklame ani v jeskyních a v horském terénu

Praha 24. 4. 2023 - Jde vlastně o dvě svítilny na jednom popruhu. Nabíjecí čelovkou Fenix HM71R je možné svítit zaostřeně do dálky, nebo se díky široce rozloženému světlu orientovat v nejbližším okolí. Dálkový reflektor s moderní LED Luminus dokáže vyvinout výkon 2700 lumenů a dosvit 230 metrů. Široký reflektor zas vyzařuje světlo v neutrálním bílém odstínu, díky němuž vidíme barvy v přírodě věrněji a kontrastněji. Napájení zabezpečuje vysokokapacitní Li-ion akumulátor. Vodotěsnost čelovky je posílena ochrannými krytkami kolem reflektorů z nerezové oceli. Parametry této svítilny umožňují víc než běžné užití při práci a turistice, díky svému výkonu a spolehlivosti má velký význam pro speleology, horolezce i pro profesionály působící v terénu. 

Multifunkční čelovka HM71R patří k nejvýkonnějším čelovým svítilnám značky Fenix. Její dálkový reflektor je vybaven diodou Luminus SFT-70. Intenzitu světla lze modifikovat podle potřeby v několika stupních, přičemž v turbo režimu o hodnotě 2700 lumenů paprsky dosáhnou až do 230 metrů.

Široký reflektor osazený diodou Luminus SST-20 vysílá plynulý kužel světla a v úsporném režimu poskytuje výdrž 400 hodin. Může dosáhnout světelného toku až 500 lumenů.  Jeho neutrální bílý odstín (4000 - 5000 kelvinů) vyniká vysokým indexem kvality podání barev CRI 90 (Color Rendering Index). Pro lidské oko se více blíží přirozenému dennímu světlu, umožňuje v noci lépe rozeznávat různé přírodní překážky. Mezi oběma reflektory lze snadno přepínat, veškeré ovládání obstarává jediné silikonové tlačítko. 

Elektronika s digitální konstantní regulací výkonu u této svítilny udržuje stabilní intenzitu světla, a teprve když baterie není schopna dodat potřebný proud, automaticky přepíná na nižší stupeň. Za zmínku stojí i paměť. Dálkový reflektor se vždy zapne v posledním použitém stupni, jen po vypnutí maximálního výkonu se svítilna rozsvěcuje v high režimu 800 lumenů. Široký reflektor vychází po zapnutí vždy z nejnižšího read režimu.

Li-ion akumulátor 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh lze dobíjet přímo v čelovce přes moderní konektor USB-C. Barevná indikační dioda v tlačítku signalizuje stav nabití baterie, případně průběh nabíjení.

Celokovová konstrukce zajišťuje vysokou odolnost a optimální chlazení, navíc je dokonale vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68, funkčnost pod hladinou je testována v hloubce 2 metrů. Tělo svítilny rovněž odolává korozi a je na všech stranách nárazuvzdorné, běžné pády z výšky 2 metrů ho nepoškodí. 

Popruhy Fenixu jsou již tradičně vybaveny reflexivními prvky, které zajišťují např. bezpečnost turistů na nočních silnicích. Zde je užit také temenní popruh, který kompenzuje větší hmotnost akumulátoru. Svítilna je však dobře použitelná i bez popruhů, může se snadno a rychle vyjmout z držáku a sloužit jako ruční svítilna. Její uchycení na oděv pak obstarává ocelová odnímatelná spona a díky magnetické koncovce se může připevnit na jakýkoli železný povrch. 

Potenciál čelovky může umocnit i další příslušenství, např. držák Fenix ALG-03 pro uchycení na přilbu. Jiný držák, umožňující uchycení na řídítka, rozšíří obec uživatelů i o cyklisty. S černými popruhy bez reflexních prvků AFH-02 bude čelovka ještě cennější pro armádu, policii, myslivost. V každém případě velmi dobře poslouží jeskyňářům, skialpinistům, horským vůdcům, záchranářům, horské službě a dalším náročným uživatelům.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM71R  je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube:  www.youtube.com/kroniumcz