Extrémně výkonná ruční svítilna TK75
Extrémní výkon a malé rozměry dělají z Fenix TK75 jedinečnou svítilnu na trhu

Praha, 4. listopadu 2015 – Výjimečný výkon 4000 lumenů řadí třetí generaci svítilny Fenix TK75 ke špičce mezi vyhledávacími svítilnami. Při práci jí ocení profesionálové, především záchranáři, policisté, hasiči a armádní specialisté.

V kombinaci s dalšími úctyhodnými parametry, dosvitem 650 metrů a výdrží více než 11 dnů nepřetržitého svícení, splňuje tento model nejpřísnější kritéria kladené ve výše zmíněných oborech na špičkové služební svítilny. Díky použití moderních 18650 li-ion akumulátorů vám toto velkolepé světelné představení nabízí svítilna na svou kategorii nezvykle malých rozměrů – na délku měří pouhých 18,5 centimetrů.

Vysoce výkonným světelným zdrojem jsou čtyři nejmodernější LED Cree XM-L2 U2 s životností 50000 hodin. K dispozici je celkem pět konstantně regulovaných úrovní výkonu včetně zábleskového režimu s proměnnou frekvencí. Nejsilnějším světelným režimem s 4000 lumeny dokonale prosvětlíte okolí do vzdálenosti několika set metrů po dobu 1 hodiny a 40 minut, nejnižší režim svícení s 35 lumeny je vhodný například pro orientaci v místnosti. K napájení lze použít čtyři již zmiňované li-ion akumulátory typu 18650 nebo osm jednorázových lithiových CR123A baterií. V případě nouze lze použít i poloviční počet baterií, čímž se výdrž svítilny úměrně zkrátí. Pokud si ovšem pořídíte prodlužovací akumulátorovou sadu, výdrž svítilny naopak zdvojnásobíte.

Pohodlné ovládání svítilny umožňují dvě tlačítka na jejím boku. Pravým tlačítkem se ovládají
světelné režimy a druhým tlačítkem se zapíná maximální výkon a stroboskop. Proti předchozí verzi navíc přibyla možnost uzamknutí tlačítek při převozu v zavazadle, signalizace stavu nabití baterií a nově je také svítilna vybavena závitem pro upevnění na stativ. Samozřejmostí u této profesionální svítilny je vodotěsnost až do hloubky 2 metrů dle normy IPX-8, konstrukce svítilny bez problémů odolá také pádům z výšky jednoho metru. Povrch svítilny je opatřen tvrdou anodizací typu III, která ji chrání proti poškrábání. Bez baterií váží svítilna pouhých 575 gramů.

Fenix TK75 se uplatňuje coby vyhledávací svítilna vhodná například pro průzkumné a záchranné operace. Výborně poslouží pro pohyb v těžkém a nepřehledném terénu, oceňují jí profesionálové v oboru ostrahy a ochrany objektů, vojáci, policisté, hasiči a členové dalších složek Integrovaného záchranného systému. Od svého prvního uvedení na trh stejně tak nachází své příznivce v řadách nadšenců do outdoorových zájmových aktivit, například mezi speleology a jachtaři. Čím dál více lidí vyžaduje mít po ruce vysoce výkonnou a kvalitní svítilnu pro nenadálé či nebezpečné situace. Jinými slovy, Fenix TK75 je pro všechny, kdo od svítilny vyžadují ten nejvyšší výkon a spolehlivost. 

Všechny parametry svítilny Fenix TK75 jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK75 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 5 499 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

buy footwearnike fashion