Fenix LD02 a Fenix LD05 jsou znamenitými miniaturními baterkami pro specialisty

Praha, 20. února 2019 - Obě novinky značky Fenix nejsou větší než plnicí pero, ale podávají světelný výkon 70 lumenů (LD02) nebo 100 lumenů (LD05) při dosvitu cca 50 metrů a výdrži přes 70 hodin. Jde o praktické pracovní svítilny určené pro každodenní nošení. Nově jsou vybavené také ultrafialovou (UV) diodou, a poslouží tak například policistům jako operativní nástroj na kontrolu pravosti dokladů, komukoli pak pomohou odhalit padělky bankovek. Prokážou cenné služby i dalším specialistům z technických či lékařských oborů. Jsou nárazuvzdorné, vodotěsné a k jejich fungování stačí běžné mikrotužkové baterie.

Obě pracovní minisvítilny, celým názvem Fenix LD02 High CRI + UV a Fenix LD05 High CRI + UV, jsou osazené diodami Cree XQ-E, které poskytují teplejší odstín bílého světla a vynikají vysokým indexem kvality podání barev CRI 90 (Color Rendering Index). Díky schopnosti věrně vykreslit barvy získávají v těchto minibaterkách například lékaři výtečnou vyšetřovací pomůcku. Bílé světlo obou modelů je možné použít ve třech výkonnostních stupních. Díky paměti se baterky vždy zapnou v naposledy použitém režimu.

Další nadstandardní výzbroj obou baterek představuje ultrafialová dioda o vlnové délce 365 nm a výkonu 200 mW. Kombinace ultrafialového světla a malých rozměrů svítilny umožňuje například rychlou kontrolu pravosti bankovek, platebních karet, šeků a také dokladů, tedy pasů, občanských i řidičských průkazů. UV dioda se dá také použit při forenzní analýze, ke zjišťování tělesných tekutin. Obě svítilny se proto stanou potřebnou pomůckou policistů a kriminalistů, ale také geologů, specialistů na kontrolu materiálu a kvalitu výrobků.

Do modelu LD02 stačí vložit jedinou mikrotužkovou baterii typu AAA, model LD05 napájejí mikrotužkové baterie dvě – mohou se použít alkalické, lithiové a dobíjecí NiMH, všechny široce dostupné. Výše zmíněná výdrž závisí právě na použitém zdroji. Nejdelší doby svícení se dosáhne s lithiovými mikrotužkovými bateriemi Energizer L92. Ty jsou také vhodné pro práci v extrémně nízkých teplotních podmínkách.

Tělo svítilen je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, chráněného na povrchu tvrdou anodizací. Hlava a koncovka je z nerezové oceli. Diodu kryje tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem. Obě baterky tedy odolávají nárazům, mohou nám klidně spadnout ze stolu a nepoškodí se. Jsou také prachotěsné a jejich vodotěsnost je testována pod vodou 2 metry po dobu 30 minut, což odpovídá standardu IP68.

Všechny technické parametry výrobce vtělil do úsporných rozměrů. Fenix LD02 je dlouhá pouze 9,2 cm, Fenix LD05 má délku 13,5 cm. Zaberou tak minimum prostoru a obě se uplatní u širokého spektra uživatelů i jako pracovní svítilny. Se svým malým průměrem 1,35 cm se navíc velmi dobře hodí k osvětlování hůře přístupných míst. Ocelovou sponou si je snadno připevníme na kapsu či na opasek. Díky váze pouhých 34 či 40 gramů (s alkalickými bateriemi) také elegantně zapadají do kategorie EDC (Every Day Carry) a mohou nás v kapse všude věrně provázet.

Všechny zásadní parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilny Fenix LD02 High CRI + UV a Fenix LD05 High CRI + UV jsou dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 799 Kč (LD02) a 1099 Kč (LD05).


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
ED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz 
twitter: www.twitter.com/kronium 
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Nike footwearBěžecké tretry Nike