Svítilna Fenix PD32 V2.0
Fenix PD32 V2.0 je spolehlivá kapesní svítilna do akce i pro volný čas

Špičková technologie a čtyři stupně výkonu

Nová PD32 V2.0 zaujme již na první pohled svými překvapivě kompaktními rozměry. Přestože není delší než obyčejná propiska, svým výkonem okamžitě vzbudí respekt. Reflektor je osazen moderní LED OSRAM KW CSLPM1.TG s životností 50 000 hodin a napájí se pomocí jednoho li-ion akumulátoru 18650 nebo dvěma jednorázovými bateriemi CR123A.

Kompaktní novinka od Fenixu nabízí výběr ze čtyř stupňů výkonu včetně oslepujícího stroboskopu. Ten využijí zejména příslušníci bezpečnostních a záchranných složek. V nejvyšším režimu dosahuje svítilna výkonu 1 200 lumenů a vydrží v provozu 2 hodiny a 40 minut, při nastavení středního režimu je výkon 350 lumenů a výdrž 5 hodin 20 minut a na nejnižší stupeň výkonu svítí PD32 V2.0 silou 30 lumenů po dobu 82 hodin.

Vysoká odolnost a ochrana proti přehřátí

Aby svítilna vydržela i hrubší zacházení a používání v extrémních podmínkách, je její tělo vyrobeno z tvrzeného leteckého hliníku. Zásluhou toho dobře odolává pádům z výšky, je prachotěsná a vodotěsná dle normy IP68. Tělo má navíc strukturovaný povrch, takže z rukou nevyklouzne ani po delším užívání. Pro pohodlné nošení je PD32 V2.0 opatřena kovovou odnímatelnou sponou, díky které lze svítilnu připnout za opasek nebo kapsu.

Výkony kapesních baterek se v posledních letech posunuly na úplně jiný level, a proto Fenix nezapomíná vybavit své modely inteligentní ochranou proti přehřátí. V okamžiku, kdy provozní teplota dosáhne hodnoty 60 °C, začne svítilna sama v pozvolných krocích snižovat výkon, a to až do chvíle, než teplota klesne pod hranici 60 °C. Poté začne opět fungovat na plný výkon.

Jednoduché a intuitivní ovládání

Pro uživatele a zvláště pro profesionály je důležitý nejen vysoký výkon a dobrá odolnost, ale také jednoduchá manipulace. K ovládání PD32 V2.0 slouží tlačítko umístěné na koncovce. Zapnutí se provádí delším zmáčknutím tlačítka a volba výkonnostního režimu namačkáváním. Oslepující stroboskop se aktivuje půl vteřiny dlouhým stisknutím tlačítka bez ohledu na to, v jakém režimu je svítilna zapnutá anebo i když je vypnutá.

Novinka od Fenixu je navíc vybavena pamětí, takže při opětovném použití se svítilna zapne vždy v posledním nastaveném režimu. Někdy je však potřeba pohotově svítit na plný výkon. I na také situace výrobce myslel, stačí pouhé namáčknutí tlačítka a reflektor rozzáří prostor před vámi skoro až na 400 metrů anebo oslepí útočníka. Profil konstrukce PD32 V2.0 je uzpůsobený pro připevnění na dlouhou zbraň a pro pohodlnější ovládání lze ke koncovce připojit vzdálený spínač.

Kapesní světlomet, který vám bude krýt záda

Na taktickou novinku PD32 V2.0 se můžou spoléhat policisté, vojáci nebo záchranáři, které potěší zejména vysoký výkon s dalekým dosvitem, kompaktní rozměry, jednoduché a pohotové ovládání, možnost upevnění na dlouhou zbraň a především odolnost a spolehlivost při práci v extrémních podmínkách. Skvělé parametry nového modelu od Fenixu si budou pochvalovat také outdooroví nadšenci při výpravách do náročného terénu, hobby střelci, ale třeba i houbaři, vodáci a řada dalších sportovců, kteří se na svou výbavu potřebují spolehnout.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix PD32 V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1 799 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí
v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Napájecí elektronika s mimořádně vysokou účinností poskytuje efektivní využití energie baterií a i déle než měsíc nepřetržitého svitu. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, vysoké renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilnyariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
instagram: www.instagram.com/kronium.cz
twitter: www.twitter.com/kronium