Taktické pero Fenix T6 s LED svítilnou
Fenix T6 jako vynalézavá kombinace pera a svítilny pomáhá i při sebeobraně a v krizových situacích

Praha, 11. 1. 2023 - Na první pohled se jedná jen o propisovačku, možná trochu luxusnější. Ale skrývá se v ní také dioda, která vyvine tři stupně svícení, dosvit 18 metrů a výdrž 26 hodin. Je napájena Li-pol akumulátorem, jenž se dá nabíjet přes USB-C konektor. Od běžných psacích pomůcek se toto taktické pero také liší velice pevnou hliníkovou konstrukcí, prachotěsností a znamenitou voděodolností. Úderný hrot tvořený keramickou kuličkou může sloužit k rozbíjení skla nebo jako nouzový prostředek sebeobrany. 

Pod značkou Fenix tentokrát přichází svítilna, která píše, a pero, které svítí - model Fenix T6. Kvalitní dioda MATCH CA18 poskytuje decentní úsporné světlo o 1 lumenu, které vydrží 26 hodin. Lze ho ale zesílit na 20 nebo i 80 lumenů a pak tímto perem dosvítíme na 18 metrů. Interní elektronika zároveň zabezpečuje ochranu proti přehřátí.

Zatímco světlo se ovládá tlačítkem, pro psaní stačí použít otočný mechanismus. V peru je vložena výměnná, černě píšící kuličková náplň Schmidt Mine 635 M. S ní můžeme psát i poté, co odšroubujeme horní část s diodou. Tu lze samostatně postavit nebo připevnit sponou na oděv a přisvítit si tak na psaní třeba v naprosté tmě.

Při tomto rozdělení pera můžeme také horní část s LED nabíjet a dolní část s náplní dále slouží ke psaní. Rozšroubováním se totiž odkryje USB-C konektor a přiloženým nabíjecím kabelem se tak dá dobíjet vestavěný Li-pol akumulátor. Má kapacitu 100 mAh a jeho kompletní nabití trvá přibližně 1 hodinu. Stav nabíjení ukazuje indikační dioda.

Rozměry odpovídají běžnému psacímu náčiní - délka 14 cm, průměr 1,4 cm. Ale použitý materiál - slitina hliníku A6061-T6 - odolává pádům a díky tvrdé anodizaci typu HA-III také otěru a poškrábání. Voděodolnost dosahuje standardu IP66, takže peru ani baterce neuškodí prudký déšť a nárazy, dá se na ně spolehnout i v extrémně náročných podmínkách.

Člověk nemá vždy po ruce svítilnu a už vůbec ne předmět, který by mu mohl posloužit jako zbraň při nečekaném napadení. Ale pero T6 může pomoci nejen jako zdroj světla. Keramickou kuličkou na horním konci je možné v kritické situaci rozbíjet sklo. Tento nenápadný úderný hrot také účinně zasáhne nebezpečného útočníka, který nás ohrožuje.

Taktické pero Fenix T6 je tedy miniaturním pomocníkem v nouzi, který se vejde kamkoliv a můžeme ho nosit všude s sebou. Sponou se dá připnout na každou kapsu a je také vybaveno elektronickým uzamykáním ovládacího tlačítka, aby při nošení nedošlo k samovolnému zapnutí.  K svítilnám Fenix se tedy přiřadil i předmět běžné denní potřeby, který je zdokonalen novým stupněm odolnosti a univerzality.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktické pero Fenix T6 s LED svítilnou je dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1099 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz