Klíčenková svítilna Fenix UC02
Fenix UC02: Výkon velké svítilny v přívěsku na klíče

Praha, 29. listopadu 2016 – Fenix UC02 je klíčenková svítilna s micro-USB nabíjením, která zaujme neočekávaně vysokým světelným výkonem 130 lumenů při zachování skutečně miniaturních rozměrů. Tato novinka splňuje atributy kategorie svítilen pro každodenní nošení naprosto dokonale.

Není tomu tak dlouho, kdy jsme si doma svítili velkými a těžkými svítilnami na čtyři „buřty“, které ze žárovky dokázaly vyloudit světelný tok kolem 40-50 lumenů. Dnes si můžete na klíče zavěsit kompaktní nabíjecí svítilničku Fenix UC02 zanedbatelných rozměrů, která poskytne trojnásobný světelný výkon a dosvítí přitom do vzdálenosti až 48 metrů. Zdrojem světla je moderní  LED Cree XP-G2 S2, která je napájena Li-ion akumulátorem typu 10180. Napájecí micro-USB konektor najdete skrytý pod hlavou svítilny. Po jejím odšroubování jednoduše připojíte USB kabel a svítilnu nabijete stejně jako například vás mobilní telefon. Informační LED červeným svícením indikuje nabíjení akumulátoru. Zelené světlo vás potom upozorní na jeho plné nabití, které trvá přibližně 45 minut.

Svítilnu uvedete v chod utažením její hlavy, mírným dotažením aktivujete nízký režim, dalším pootočením na doraz závitu přejdete do režimu vysokého. Povolením hlavy potom svítilnu snadno vypnete. Nízký režim o 10 lumenech nabízí výdrž 3 hodin a 50 minut a poskytne dostatek světla například pro osvětlení zámku při odemykání vchodových dveří v noci, čtení nebo orientaci například ve stanu a v jiných menších prostorech. Vysoký režim potom po dobu 25 minut rozzáří okolí s nepřehlédnutelným svitem 130 lumenů. Dokonale vám prosvětlí cestu domů ztemnělým parkem, výrazně zvýší vaši bezpečnost při chůzi po neosvětlené krajnici silnice nebo pomůže při orientaci ve ztemnělých prostorách domu jako je sklep nebo půda. Svítilna díky garantovanému stupni krytí IP68, který znamená prachotěsnost a vodotěsnost do hloubky 2 metrů, vybízí k využití při outdoorových aktivitách jako je například kempování. Tohoto světelného pomocníka se také vyplatí vozit s sebou v autě. Určitě každý z nás pamatuje, kdy v něm hledal nějaký zapadlý předmět a běžné osvětlení interiéru auta k tomu nepostačovalo. Díky uvedeným parametrům beze zbytku naplňuje kritéria oblíbené kategorie EDC (every day carry), svítilen pro každodenní použití.

Fenix UC02 je na trh uváděna ve třech módních barevných variantách, modré, fialové a červené, čímž nepochybně rozšiřuje svůj potenciál mezi ženy a případně děti. Připevnit jí lze nejen na klíče, ale třeba také na zip batohu nebo na šňůrku kolem krku.  

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix UC02 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 699 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Nike Sneakers StoreMen's Casual Shoes, Trainers, Sneakers