Cyklosvítilna Fenix BT30R
Fenix představuje extrémně výkonnou nabíjecí cyklosvítilnu BT30R

Praha, 2. dubna 2015 - Pokud cyklistiku berete vážněji a nejsou vám cizí večerní a noční tréninky nebo vytrvalostní závody, neobejdete se bez kvalitního světla. Požadujete opravdu vysoký výkon, dlouhou výdrž a naprostou spolehlivost? V tom případě vás osloví nabíjecí cyklosvítilna Fenix BT30R se světelným tokem až 1800 lumenů.

Bez obav se s ní můžete pustit i do nejnáročnějšího terénu, odolá i průtrži mračen a nemusíte se bát ani případného pádu. Její tělo, vyrobené z hliníkové slitiny používané v leteckém průmyslu, je plně nárazuvzdorné a voděodolné. Dvě moderní LED  XM-L2 T6 amerického výrobce Cree umožňují světelný tok až 1800 lumenů neutrálně bílé barvy, jejíž výhodou je přirozenější a kontrastnější podání barev v terénu. Jednou z největších předností svítilny je použitá technologie dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“ zajišťující optimální rozprostření světla. Hlavní kužel světla vytváří speciálně navržený reflektor s dosvitem až 170 metrů. Sekundární, široký kužel paprsků dotváří čočka, která je v horní části vybroušena, takže světlo směřující nahoru láme dolů na zem. Díky tomu je dosaženo plynulého osvětlení celého prostoru před jízdním kolem včetně míst, která běžné cyklosvítilny nedokáží pokrýt.

Cyklosvítilna BT30R je napájena externím li-ion akumulátorem s kapacitou 19,2 Wh (2600 mAh, 7,4 V), který lze pomocí suchého zipu jednoduše připevnit na rám kola. Uživatelé můžou volit mezi šesti digitálně regulovanými režimy výkonu: BURST - 1800 lumenů - po dobu zmáčknutí spínače, Turbo - 1200 lumenů - 1,8 hodiny, vysoký - 500 lumenů – 5,25 hodiny, 200 lumenů – 12,8 hodiny, 100 lumenů – 22,6 hodiny, varovné blikání - 200 lumenů. Na pokles kapacity akumulátoru vás upozorní změna podsvícení tlačítka na svítilně ze zelené na červenou barvu. Svítilna poté postupně automaticky přepne výkon do nižších režimů pro zajištění co nejdelší výdrže. Přesnější informaci o stavu nabití akumulátoru vám poskytne čtveřice LED na battery packu vyjadřující jeho stav v procentech. Design držáků umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řidítka bez použití nářadí, držák navíc umožňuje i plynulé nastavení směru svícení.

Tuto novinku od Fenixu ocení nejen příznivci cyklistiky, kteří požadují na večerní tréninky a vytrvalostní závody kvalitní osvětlení, ale také běžní cykloturisté, kteří kladou důraz na bezpečnost ve zhoršených světelných podmínkách. Uplatnění stejně tak najde například při časně ranním, či pozdně večerním dojíždění do práce.

Všechny parametry svítilny jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1.

Cyklosvítilna Fenix BT30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 4 199 Kč (cena včetně akumulátoru).

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Sports brands困ったらここ!実家暮らしカップルの定番デートスポット5選