Cyklosvítilna BC30R
Fenix uvádí moderní cyklosvítilnu BC30R ověnčenou zlatou cenou ISPO

Praha, 8. června 2015 - Žhavou novinkou v nabídce cyklosvítilen značky Fenix je čerstvý držitel prestižního ocenění sportovního veletrhu ISPO, kompaktní model BC30R vybavený OLED displejem. Díky dvěma moderním LED Cree poskytuje tato nabíjecí svítilna světelný výkon až 1600 lumenů a dosvit 155 metrů.

Porotce letošních ISPO Awards zaujalo moderní řešení cyklosvítilny s OLED displejem: „Možnost vidět během jízdy na displeji zbývající čas svícení je výtečná pomoc při plánování nočních jízd,“ vyjádřil se Dr. Eckehard Moritz, CEO mnichovské Innovationsmanufaktur GmbH. V odůvodnění přidělení ceny porota oceňuje i unikátní systém Dual Distance Beam, který umožňuje vidět do míst, která jiné cyklosvítilny neosvítí. Vyzdviženo je také snadné ovládání spínačů a design žebrovaného povrchu svítilny umožňující její efektivní chlazení.

Cyklosvítilna je osazena dvojicí moderních LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, které umožňuje věrnější zobrazení barev v přírodě. Kromě čtyř standardních světelných režimů cyklisté můžou využít nejsilnější krátkodobý režim BURST s 1600 lumeny. Ten najde uplatnění v nejextrémnějších terénech nebo například v případě zastavení a nutnosti průzkumu terénu kvůli táboření. Cyklosvítilnu lze z držáku snadno vyjmout a použít také coby vysoce výkonnou ruční svítilnu. Nejúspornější Eco režim přináší stále velmi slušný světelný tok 100 lumenů a především úctyhodnou výdrž přes 20 hodin nepřetržitého svícení. Nabídku režimů potom kompletuje volba blikání, které je využitelné třeba coby signalizace v nouzových situacích. Energii diodám dodává dvojice vestavěných li-ion akumulátorů o celkové kapacitě 5200 mAh, které lze snadno dobíjet pomocí micro-USB portu vestavěného na spodní straně svítilny. USB kabel je součástí balení.
 
Tělo svítilny je vyrobeno z vysoce odolného leteckého duralu, bez problémů odolá pádům z minimální výšky 1 metru, funkčnost není narušena ani při silném dešti, vodotěsnost je garantována dle standardu IPX-6. BC30R ani nijak výrazně nezatíží řidítka, váží totiž pouhých 222 gramů. Její připevnění nasunutím do držáku na řidítkách je dílem okamžiku, obdobně jednoduchá je montáž a demontáž držáku na řidítka, které nevyžaduje nářadí. Držák navíc umožňuje i plynulé nastavení směru svícení.   

Díky OLED displeji zobrazujícímu zbývající čas svícení vás již na cestě nezaskočí náhlé zhasnutí světla, naopak si dle údajů na displeji můžete svůj cyklovýlet flexibilně plánovat. Kromě číselného údaje o zbývajícím času svitu vás na vybíjející se baterie upozorní také podsvícení ovládacích tlačítek: standardní zelenou barvu vystřídá třicet minut před vybitím baterie červené blikání. V tu chvíli můžete dojezd se světlem prodloužit přepnutím na nižší světelný režim. Nebezpečným nočním dojezdům s vybitým světlem je díky Fenix BC30R konec.

Výkonná nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC30R vám poskytne špičkové osvětlení na večerní tréninky a vytrvalostní závody, ocení jí také běžní cykloturisté, kteří kladou důraz na bezpečnost ve zhoršených světelných podmínkách. Uplatnění najde také při časně ranním, či pozdně večerním dojíždění do práce.

Všechny parametry cyklosvítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklosvítilna Fenix BC30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 999  Kč včetně DPH. Pro ty cyklisty, kteří naopak oceňují od svítilny oddělené pouzdro s bateriemi, je v nabídce Fenixu připravena sesterská cyklosvítilna BT30R.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Asics shoesAir Jordan