Vyhledávací svítilna Fenix LR80R
Fenomenální vyhledávací svítilna Fenix LR80R přichází na pomoc profesionálům v těch nejnáročnějších podmínkách

Praha, 22. 7. 2021 - Fenix tentokrát uvedl na trh „pecku“, která překonává vše, co doposud představil, a to po stránce výkonu, dosvitu i výdrže.  Supervýkonná nabíjecí svítilna LR80R vyvine mohutný světelný tok 18 000 lumenů a dosáhne jím daleko přes kilometr. Má moderní systém rychlého dobíjení, na němž se podílí konektor USB-C a síťový 45W USB adaptér. Zároveň může fungovat i jako powerbanka. Ozbrojené složky jako armáda, policie, ostraha v ní získávají účinnou zbraň proti tmě, značný význam má též pro záchranáře. Při akcích v terénu odolává vodě, prachu a nárazům. Pro nouzové situace je mimo jiné vybavena stroboskopem a signalizací SOS.

Zdrojem energie svítilny Fenix LR80R je vestavěný vysokoproudový li-ion akumulátor s kapacitou 86,4 Wh, který napájí šest moderních a vysoce výkonných diod Luminus SST-70. Šestidílný parabolický reflektor dokáže jejich záři vyslat až na vzdálenost 1130 metrů, což je více než 10 fotbalových hřišť.

Tato nabíjecí svítilna pracuje ve dvou základních režimech. Vysoký režim překonává světlem velké vzdálenosti, výrazně předčí dálkové reflektory auta. Už jeho „nejslabší“ stupeň 3000 lumenů spadá do kategorie extrémního výkonu a dá se vygradovat až na neuvěřitelných 18 000 lumenů. 

Specialitou modelu LR80R je v reflektoru zabudovaný bezpečnostní senzor, který automaticky snižuje výkon na 50 lumenů, když se svítilna přiblíží k nějakému objektu na méně než cca 6-8 centimetrů. Zabrání tak oslnění uživatele odraženými paprsky, případně poškození látky či jiných předmětů, kdyby se tak silné světlo náhodně zapnulo při transportu v zavazadle. Tomu lze také předejít uzamčením tlačítek. 

Zároveň jsou zde k dispozici i dva nízké režimy 50 a 150 lumenů, které jsou vhodné pro běžnější situace a pro užití v omezeném prostoru místnosti či jeskyně. Základní stupeň 50 lumenů dosahuje výdrže 300 hodin, tedy více než 12 dní nepřetržitého provozu. 

Interní li-ion akumulátor se dobíjí přímo ve svítilně prostřednictvím USB-C konektoru s podporou rychlonabíjecích protokolů. Součástí balení je 45W USB adaptér, s jehož pomocí se akumulátor nabije za 4 hodiny. Pak má tato vyhledávací svítilna energie na rozdávání. Disponuje výstupním USB konektorem, jímž lze dobíjet jiná zařízení s USB, např. fotoaparát, mobil či GPS. 

Tělo zhotovené z leteckého tvrzeného hliníku odolává nepřízni počasí a možným kolizím v terénu. Povrch má upravený tvrdou anodizací, aby vzdoroval otěru a poškrábání. Reflektor kryje tvrzená skleněná čočka. Vodotěsnost a prachotěsnost je definována stupněm IP68, což znamená odolnost při půlhodinovému pobytu 2 metry pod vodní hladinou.

I při délce 25,9 cm a hmotnosti 1,6 kg má svítilna relativně malý průměr těla 5,4 cm a snadno se drží v ruce i v rukavici. Při dlouhých pátracích akcích, kdy není nutné bezprostředně ovládat tlačítka, se navíc může využít přídavné rukojeti, kterou se drží pohodlněji. Lze ji také přenášet na popruhu. Může se upevnit na stativ a pomáhat policistům při osvětlení místa činu nebo fotografům při nočních snímcích. Rovněž se dá postavit na rovnou plochu jako svíčka, čímž lze přes strop osvětlit místnost bez elektrického světla a uvolnit si ruce pro jiné činnosti. 

Záchranáři, členové horské služby s ní mohou na velkou vzdálenost propátrat noční krajinu, ať už se jedná o hory, pobřeží či jiný pustý terén. Mohou ji použít i jako vyhledávací světlomet z helikoptéry. Strážným slouží při ostraze rozlehlých objektů. Vojáci a policisté zase mimo jiné ocení možnost přímého zapnutí jak nejsilnějšího světelného režimu, tak i stroboskopu, který má signální i obranný význam.  Při náročných expedicích se osvědčí odolnost svítilny v extrémním rozpětí teplot -35 °C až +45 °C. Všechny uvedené kvality značně usnadňují činnost profesionálů v drsných terénních i klimatických podmínkách.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix LR80R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 11 999 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

instagram: www.instagram.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz