Čelovka Fenix HL30
Inovovaná čelovka Fenix HL30 vás spolehlivě provede tmou

Praha, 17. února 2015 - S novou čelovkou Fenix HL30 se rychle spřátelí všichni turisté, výletníci a běžci, kteří se na cestách nechtějí nechat zaskočit západem slunce. Kompaktní rozměry, světelný výkon 230 lumenů a napájení na dvě tužkové baterie ji předurčují pro váš pobyt v přírodě a na cestách.
 
Druhá generace čelovky HL30 je osazena moderní LED Cree XP-G2 a doplňkovou červenou diodou Nichia. Specifický kolimátor vytváří užitečně široký světelný kužel s dosvitem až 51 metrů. Díky tomu se skvěle hodí na večerní běhy, kempování, turistiku, ale třeba také na rybaření. Červená dioda je preferována v mnoha situacích. Jsou chvíle, kdy na sebe nechcete poutat pozornost okolí. Při nočním táboření je nezdvořilé obtěžovat své kolegy, kteří se již uložili ke spánku. V neposlední řadě si často vy sami nechcete rušit noční vidění. Zorničky zůstávají roztažené a okamžitě po jejím vypnutí zrak ve tmě neztrácí rozlišovací schopnost, proto ji ve velké oblibě mají například také amatérští astronomové nebo jachtaři při nočním plachtění. Může se stát i neocenitelnou součástí výbavy příznivců geocachingu, skalního a ferratového lezení. Své stoupence si najde také v řadách myslivců.

Čelovka Fenix HL30 disponuje celkem sedmi režimy výkonu včetně SOS módu pro použití v nouzi. V nízkém režimu se čtyřmi lumeny, který postačuje např. pro čtení nebo drobné práce ve stanu, nabídne téměř týden nepřetržitého svitu. Naopak nejsilnější světelný režim BURST o 230 lumenech využijete v mezních situacích, kdy potřebujete získat prvotní přehled o neznámém členitém terénu. Při použití nabíjecích Ni-MH baterií vám bude připraven sloužit v součtu téměř dvě a půl hodiny. BURST režim je ovšem omezen na tři minuty pro zamezení přehřívání, poté se čelovka automaticky přepne do režimu se 140 lumeny s výdrží čtyř hodin. Střední režim poskytne dostatečný světelný výkon 50 lumenů až po dobu 14 hodin. Tento režim je plně postačující pro běžný pohyb v krajině. Další dva režimy, konstantní světlo a blikání, zajišťuje červená dioda. Elektronika s digitální konstantní regulací zabezpečí, že světelný výkon při pozvolném vybíjení baterií neklesá a zůstává stejný až téměř do jejich úplného vybití. Pro komfortní ovládání je čelovka vybavena dvěma spínači. Pravé tlačítko slouží pro zapnutí, vypnutí a přepínání mezi režimy bílého světla, levým tlačítkem potom obdobně ovládáte světlo červené.

Tělo čelovky, obsahující jak reflektor, tak bateriové pouzdro, je vyrobeno z kombinace tvrzeného hliníku a odolného plastu. Díky této precizní konstrukci je čelovka nárazuvzdorná a voděodolná i při prudkém dešti. Samozřejmostí je možnost naklápění čelovky v držáku a nastavení požadovaného směru svícení.V čelovce lze použít jak jednorázové alkalické či lithiové tužkové baterie, tak NiMH akumulátory, které vzhledem k jejich mnohonásobnému použití a šetrnosti k přírodě uživatelům doporučujeme.

Všechny parametry čelovky jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1.

Čelovka Fenix HL30 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 1 299 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix