Kapesní nabíjecí svítilna E30R
Kapesní svítilna Fenix E30R vyvine neuvěřitelných 1600 lumenů

Praha, 24. května 2019 - Je to nevelká baterka na každodenní nošení (EDC), ale nadprůměrným světelným výkonem a dosvitem 203 metrů překonává leckterou svítilnu pro profesionály. Novinka značky Fenix, E30R, je vodotěsná, nárazuvzdorná a k napájení jí postačí jeden Li-ion akumulátor typu 18650, který lze dobíjet přímo ve svítilně. S délkou pod 10 cm a váhou 100 g ji můžeme stále nosit v kapse či na opasku, mít ji po ruce při práci, sportu či táboření.  

Svítilna, vybavená diodou amerického výrobce Luminus, disponuje šesti režimy výkonu včetně stroboskopu s proměnnou frekvencí. Pro běžné pracovní přisvícení se dá použít úsporný stupeň 30 lumenů, který dosahuje výdrže přes 70 hodin. S narůstající tmou můžeme odstupňovat světelný tok na 150, 350, 800 lumenů a v případě potřeby LED Luminus SST-40 dosáhne fenomenálního výkonu 1600 lumenů a dosvítí na 203 metrů. Aby nedošlo k přehřátí, po 60 vteřinách se výkon postupně sníží na 900 lumenů.

Zdrojovým článkem je zde Li-on akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh. K dobíjení slouží USB kabel se speciálním magnetickým konektorem, který se sám přichytí k nabíjecí plošce na boku svítilny. Nepotřebujeme tedy nabíječku, stačí kabel připojit do USB konektoru počítače, powerbanky či zásuvky v autě. I zcela vybitý akumulátor dobijeme za 4 hodiny. Alternativním zdrojem mohou být dvě jednorázové baterie CR123A.

Průměr reflektoru činí 2,54 cm, tělo je o 4 mm užší. Díky supertenkému kolimátoru a magnetickému nabíjení se délka baterky mohla zkrátit na 9,9 cm. Vznikla tak unikátní kombinace malých rozměrů a extrémní výkonnosti.

Při práci se svítilnou přijde vhod, že její elektronika udržuje digitální regulací stálý světelný výkon i při postupném vybíjení baterií. Nicméně s ohledem na rozměry se muselo pamatovat na ochranu proti přehřátí. Kromě časového omezení nejvýkonnějšího režimu se také výkon snižuje v postupných krocích, pokud teplota svítilny přesáhne 65 °C. Po jejím poklesu pod tuto mez se zase výkon automaticky zvýší na původní úroveň (s výjimkou zmíněného turbo režimu).

Použití leteckého tvrzeného hliníku a tvrdé anodizace povrchu (typ III) je už u Fenixu standardem. Proto povrch odolává otěru a poškrábání, svítilně neublíží pády z výšky 1 metru a její vodotěsnost je otestována do hloubky 2 metrů (stupeň krytí IP68).

Model E30R je vybaven ještě dalšími praktickými vychytávkami. Při častějším užívání určitě všichni uvítají možnost sledovat pomocí indikátoru stupeň vybití baterie. Ale i toho, kdo si indikační diodu nikdy nezapne, červené blikání upozorní, že je nejvyšší čas dobíjet. K nošení v kapse se také hodí možnost tlačítko uzamknout a zamezit tak náhodnému zapnutí. Baterku lze upevnit kovovou sponou na kapsu či na opasek nebo přibalenou šňůrkou přivázat k zápěstí.

Tato svítilna je vhodná pro každodenní nošení (Every Day Carry) a uplatní se v širokém spektru pracovních i volnočasových aktivit. Ne vždy je zapotřebí to nejsilnější světlo nebo nouzový stroboskop, a tak s ohledem na obvyklé použití se při zapnutí spouští nejnižší režim. Nicméně novinka Fenix E30R vyniká překvapivým maximálním výkonem a má potenciál stát se královnou EDC svítilen.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilna Fenix E30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2099 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz 
twitter: www.twitter.com/kronium 
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz