Nabíjecí laserová svítilna Fenix HT30R
Laserová svítilna Fenix HT30R prořízne tmu ostrým světelným kuželem

Praha 30. 3. 2023 - Zdrojem světla této taktické svítilny není dioda, ale bílý laser. Nová fenixka vyniká dosvitem 1500 metrů a světelným tokem 500 lumenů. Je vybavena vysokokapacitním akumulátorem typu 21700 a její vodotěsnost zdokonaluje závitový mechanismus, který bezpečně zakryje USB-C konektor. Svítilna má zároveň špičkovou taktickou výbavu v podobě duálního koncového spínače a stroboskopu, který lze přímo aktivovat. Je ideální pro profesionály operující v obtížném terénu. Dá se namontovat na dlouhou zbraň, na níž dokonale nasvětlí i vzdálený cíl. 

V reflektoru taktické nabíjecí svítilny Fenix HT30R je zabudován bílý laser založený na technologii LEP (laser excited phosphor). Často se využívá v automobilovém průmyslu u těch nejluxusnějších vozů. Je schopen vyvinout extrémně zaostřený paprsek, který při použití na dlouhé střelné zbrani umožňuje přesnou střelbu i na velkou vzdálenost. Dosvit dosahuje 1500 metrů. Je možné zvolit světelný výkon 500 lumenů nebo nižší stupeň 100 lumenů s výdrží 7 hodin. Dále je dispozici stroboskopický režim též v hodnotě 500 lumenů.

Li-ion akumulátor 21700 s kapacitou 5000 mAh také pochází ze sféry automobilového průmyslu. Svítilny Fenix si dokázaly konstrukčně poradit s jeho trochu většími rozměry a získaly tak výkonný zdroj energie s velkou výdrží. Lze ho dobíjet přes konektor USB-C, který je spolu s indikační diodou skryt pod závitem hlavy svítilny. S dokoupenou redukcí ALF-18 se dá k napájení použít i nabíjecí akumulátor 18650. 

Cennou výbavu svítilny chrání tělo z leteckého hliníku typu A6061-T6 a tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem. Použitý materiál zaručuje ochranu proti nárazům. Úprava povrchu tvrdou anodizací také zabezpečuje otěruvzdornost, odolnost proti poškrábání. Vodotěsnost a prachotěsnost dosahuje standardu IP68, což znamená funkčnost svítilny i 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut.  K tomu též můžeme přičíst použitelnost ve velkém teplotním rozmezí -35 až 45 °C. 

Duální taktický spínač na konci svítilny je důležitým prostředkem rychlého a spolehlivého ovládání, zejména v krizových situacích. Pomocí funkce okamžitého zapnutí a vypnutí (momentary on/off) lze světlo rychle aktivovat i rychle zhasnout. Přídavné tlačítko slouží k přepínání režimů a také k přímému zapnutí stroboskopu, který má signální a sebeobranný význam. Rýhování povrchu také účinně zabraňuje vyklouznutí rukojeti, zejména při použití v rukavicích.

Průměr svítilny 2,6 centimetrů umožňuje upevnění na dlouhou zbraň. Akumulátor je uložen mezi dvěma pružinami, a proto bez problémů snáší zpětné rázy. Bílé laserové světlo koncentrované do úzkého kužele znamenitě podporuje přesnost noční střelby a stane se vítaným spojencem vojáků a lovců. Střelci mohou využít dalšího kompatibilního příslušenství, k němuž patří např. montáž na hlaveň Fenix ALG-18, rychloupínací montáž na lištu ALG-15, montáž na optiku, kabelový spínač AER-05 a další. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí laserová svítilna Fenix HT30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 7899 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.czKontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz