Lovecká svítilna Fenix HT18
Lovecká svítilna Fenix HT18 ohromí bezkonkurenčním, téměř kilometrovým dosvitem

Praha, 21. prosince 2019 - Myslivci dostávají do rukou model Fenix HT18, který dosvítí na 925 metrů, vyvine extrémní výkon až 1500 lumenů a má skoro třídenní výdrž. Dá se použít při dohledávání zvěře, a kde to zákon dovoluje, také na zbrani při lovu. Nová svítilna udržuje tradiční standard vysoké odolnosti a vodotěsnosti. Její vybavení taktickým koncovým spínačem umožňuje i další profesionální využití. Díky rekordnímu dosvitu poskytne neocenitelnou službu zvláště při pátracích a záchranných akcích v nočním terénu anebo při ostraze rozsáhlých areálů. 

Lovecká svítilna Fenix HT18 dosáhne světelným kuželem na vzdálenost 925 metrů.  Tento fenomenální dosvit, který překonává všechny předešlé modely, je souhrou supervýkonné diody, nadprůměrně silné baterie a velkého, hladkého reflektoru. Moderní vícečipová LED Cree XHP 35 High Intensity dosahuje vysoké účinnosti a světelného toku 1500 lumenů. Podle potřeby se dá využít i režimů s nižším výkonem a delší výdrží, na nejnižším stupni „Low“, se 30 lumeny, lze nepřetržitě svítit 61 hodin. 

Tento „dálkový reflektor“ s rozměry ruční svítilny je napájen novým typem Li-ion akumulátoru 21700, který disponuje vysokou kapacitou 5000 mAh a schopností rychlejšího nabíjení. Má navíc vestavěný konektor USB-C, jímž lze dobíjet i bez speciální nabíječky, pouze s využitím běžného USB-C kabelu. V případě potřeby lze také s pomocí redukce do svítilny vložit Lion-akumulátor 18650 (pak svítilna dosahuje výkonu 1100 lumenů).

Elektronika s konstantní regulací udržuje u svítilny stabilní výkon i při postupném vybíjení baterie. Při tak silném světelném toku je také nezbytná inteligentní ochrana proti přehřátí. Pokud teplota LED překročí 65°, výkon se automaticky sníží. 

Příslušenství svítilny obsahuje kromě redukce také červený a zelený filtr. Jde o další cennou pomůcku pro lovce, protože při jejich aplikaci osvětlená zvěř reaguje klidněji. Filtry vždy značně snižují dosvit, ale tento „ruční světlomet“ s červeným filtrem dosvítí na 325 metrů a se zeleným filtrem na 220 metrů, což jsou i u baterek s bílým světlem nadprůměrné hodnoty. 

Délka činí 18,4 cm, průměr hlavy 6,8 cm a průměr těla 2,6 cm. Přestože má svítilna trochu mohutnější reflektor, dá se upevnit na dlouhou zbraň. Lze k tomu použít několik druhů montáží. Akumulátor je uvnitř uložen mezi dvěma pružinami, takže velmi dobře snáší zpětné rázy při střelbě.

Nárazuvzdorné tělo je vyrobeno z leteckého hliníku, jeho odolnost proti pádu je testována z výšky 1 metru. Vodotěsnost a prachotěsnost svítilny dosahuje standardu IP68, voda do ní nepronikne ani v hloubce 2 metrů. 

Indikační dioda v bočním tlačítku informuje o stupni vybití akumulátoru. Díky paměti se světlo vždy zapíná v posledním použitém režimu. Model Fenix HT18 navíc svým potenciálem přesahuje lovecké využití. Je také vybaven úderným ráfkem na hlavě svítilny a režimem oslňujícího stroboskopu, tedy prostředky sebeobrany a signalizace. Taktický spínač v zadní části svítilny umožňuje okamžitou aktivaci světla namáčknutím a snadné ovládání v rukavicích. S touto výzbrojí svítilna dobře poslouží i vojákům a policistům. Její kvality přijdou vhod zvláště záchranářům, kteří mohou pomocí úderného ráfku nouzově rozbíjet sklo při požárech a autohaváriích. Členové Horské služby mohou s výkonnějším světlem snáze prohledávat rozsáhlý terén. Přednosti nového modelu ocení všichni, kteří v nejrůznějších situacích potřebují maximální dosvit v co nejmenším „ručním“ balení. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Lovecká svítilna Fenix HT18 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3399 Kč s DPH.


Informace pro redakce

 

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz

Sports brands冬メンズコーデの参考にしたい「ジーンズ」のスナップを厳選 , メンズファッションメディア