Nabíjecí lucerna CL26R
Lucerna Fenix CL26R vám skvěle ozáří nejenom stan, ale třeba i loď či iglú

Praha, 4. února 2019 - Kde jsou časy křehkých a mihotavých petrolejek. Přenosná nabíjecí svítilna Fenix CL26R poskytne jak nenápadné bílé či červené světlo, tak i vydatný světelný tok 400 lumenů. Dosahuje výdrže až 400 hodin, odolává dešti i nárazům a její akumulátor můžeme jednoduše dobíjet. Díky nevelkým rozměrům a váze 165 gramů ji bez problémů přibalíme do výbavy na stanování, táboření či rybaření.

Lucerna Fenix CL26R přichází na trh jako nástupce populárního modelu CL25R. Navyšuje jeho maximální výkon a snižuje hmotnost. Překvapí svým bohatým repertoárem světelných režimů. Můžeme u ní zvolit decentní osvětlení 40 lumenů, se kterým vystačíme 30 hodin. Když přidáme na intenzitě, v režimu 150 lumenů se dá svítit 15 hodin. Chceme-li osvětlit větší prostor, vysoce jasné diody SMD podávají výkon 400 lumenů až 5 hodin.

Ve dvou nejvýkonnějších režimech nám pomáhá funkce prodloužené výdrže. Elektronika svítilny postupně snižuje výkon v malých krocích a doba svícení se tím prodlužuje. Díky paměti se lucerna zapne v naposledy použité intenzitě.

Všesměrový difuzér rovnoměrně rozptyluje světlo do kruhu s dosahem až 25 metrů. Někdy ale chceme svítit jen jedním preferovaným směrem. Můžeme k tomu využít bočního svícení (25 lumenů). Zavěšená lucerna zase osvětlí pracovní stůl spodním svícením (3 a 25 lumenů). V této variantě dovede efektivně zastoupit i ruční svítilnu.

Lucerna je vybavena také červenými diodami. Červené světlo se leckdy hodí lépe, protože nenarušuje adaptaci očí na tmu, je ohleduplné vůči spícímu okolí a nepřitahuje tolik pozornost hmyzu. Můžeme ho zapnout v úsporném režimu (1 lumen), který vydrží 200 hodin, nebo jako červené blikání, které dosahuje výdrže 400 hodin. Získáme tak třeba signální majáček, který celou noc upozorňuje na zakotvenou loď či ukazuje cestu k horské chatě.

Součástí balení je Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, který se dá nabíjet přímo ve svítilně pomocí micro-USB konektoru – ze sítě, v autě nebo např. z počítače. Kompletní nabití trvá 2,5 až 4 hodiny. I během něj je možné svítit v režimu 40 lumenů. Akumulátor netrpí paměťovým efektem, proto nemusíme čekat na jeho úplné vybití. O jeho stavu nás informují čtyři malé indikační diody. V případě potřeby můžeme akumulátor vyměnit za jiný nebo použít dvě jednorázové lithiové baterie CR123A.

Jde o praktickou pomůcku, která zaplní hřejivým světlem stan, chatu, karavan, srub nebo kokpit jachty. S výškou 9,7 cm a průměrem 4,9 cm se při balení snadno vejde k ostatním turistickým pomůckám. Můžeme ji do interiéru postavit, pověsit nebo připevnit magnetem na železný podklad. Je také opatřena závitem pro upevnění na stativ.

Lucerna Fenix CL26R najde uplatnění jako interiérové světlo v místech bez elektrického vedení, ale určitě nepatří k choulostivým svítidlům, které nesmí opustit zastřešenou místnost. Dobře odolává nárazům i pádům do výše 1 metru.  Je voděodolná podle standardu IP66, můžeme si s ní přisvítit na cestu i za prudkého deště. Akumulátor je také velmi dobře izolován proti nízkým teplotám, takže lucerna nezklame ani v drsnějších podmínkách. Poslouží například jak v horolezeckém stanu, tak v iglú. Může svítit na každém tábořišti či rybářském stanovišti a při nečekaném výpadku proudu je k nezaplacení v každé domácnosti.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Přenosná lucerna  CL26R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1699 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
>email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz 
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Running Sneakers StoreNike Air Max 720 "By You" Black/Hyper Crimson-University Red To Buy