Kapesní nabíjecí svítilna LD15R
Minisvítilna Fenix LD15R je praktickým pomocníkem na každém kroku

Praha, 5. června - Jak je malá, tak je výkonná. Vyvine světelný tok až 500 lumenů, je vybavená také červenou diodou. Její Li-ion akumulátor se dá dobíjet pomocí micro-USB konektoru přímo ve svítilně. Ocelovou sponou si ji snadno připevníme na oděv a můžeme ji mít stále při ruce jako pracovní nebo služební pomůcku pro  každodenní použití.

Svítilna je vybavena neutrální bílou diodou Cree XP-G3 a červenou LED Everlight. Je jen 7 centimetrů dlouhá, ale dosvítí na 85 metrů. Můžeme u ní volit několik úrovní výkonu. Postačí-li nám mírné světlo 3 lumenů, vydrží nám až 110 hodin, tedy víc než 4 dny bez nabití. Opakovaným stiskem tlačítka postupně dosáhneme výkonu až 500 lumenů. Bílé světlo s teplým odstínem nám zabezpečuje přirozenější podání barev v terénu. Červená dioda (4 lumeny) zas neruší adaptaci očí na tmu a je vhodnější ve chvílích, kdy nám stačí slabší osvětlení, např. při táboření.  K napájení slouží Li-ion akumulátor RCR123A, na jeho nabití potřebujeme cca 1,5 hodiny. Je chráněn proti přepólování, takže mu neuškodí, kdybychom ho vložili obráceně. Na potřebu nabití nás upozorní blikající červená dioda umístěná na tlačítku.

Navzdory malým rozměrům a hmotnosti pouhých 57,5 gramů se nejedná o žádnou křehkou, zranitelnou hračku. Svítilna je vodotěsná do hloubky 2 metrů  (testováno dle standardu IP68), je i prachotěsná. Díky leteckému tvrzenému hliníku odolá nárazům, pádem z výšky 1 metru se nepoškodí. Speciální ochrana proti přehřátí zabezpečí, že v nejvýkonnějším režimu dioda svítí souvisle jen 5 minut a pak sama sníží výkon na 200 lumenů. 

Magnetická koncovka umožňuje připevnění svítilny třeba na karoserii auta či na jiný kov. Leckterý řidič to uvítá, když musí vyměnit kolo po setmění. Oboustrannou multifunkční sponou ji také můžeme zavěsit na kapsu, na opasek, na popruh, třeba i na kšiltovku, a mít tak pro práci obě ruce volné. Cenný pomocník LD15R se užije při práci, na cestách, doma i daleko od civilizace. Je to zkrátka dobrý skřítek, který nás provede tmou.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix LD15R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1499 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro  běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/Kroniumcz


Running SneakersSneakers