Ruční svítilna Fenix LD41
Mocný výkon a daleký dosvit jsou přednostmi ruční svítilny Fenix LD41

Praha, 17. června 2015 – Téměř tisícovkou lumenů a dosvitem až tři sta metrů se pyšní nová ruční svítilna Fenix LD41 napájená čtyřmi tužkovými bateriemi. Její výtečné parametry oceníte při pohybu v těžkém terénu, pátracích akcích, dohledávce i při běžném domácím použití.
 
Model LD41 se u Fenixu řadí mezi nejúspěšnější v kategorii kompaktních ručních svítilen a není tedy divu, že se dočkal již dvou dalších následovníků. Už minulá generace této svítilny disponovala velmi slušným světelným výkonem 680 lumenů a dosvitem 270 metrů, díky vylepšené elektronice a modernizované LED Cree XM L-2 s účinností až 180lm/W se nová LD41 honosí maximálním výkonem 960 lumenů a dosvitem až 300 metrů.

Všechny přednosti této ruční svítilny zůstaly přitom samozřejmě zachovány. Spolehnout se můžete na kvalitní dílenské zpracování a použití vysoce odolných materiálů. Svítilna z leteckého duralu odolá pádům z výše minimálně jednoho metru, po dobu nejméně třiceti minut vydrží bez úhony ponořená do dvoumetrové hloubky ve vodě, její konstrukce je také plně prachuvzdorná. LED umístěná v hladkém hliníkovém reflektoru je napájena čtveřicí tužkových baterií. Použít lze jak alkalické, tak lithiové jednorázové baterie či NiMH AA akumulátory. V extrémních podmínkách a na expedicích se coby nejvhodnější zdroj napájení jeví lithiové tužkové baterie Energizer L91 Ultimate Lithium garantující nejdelší dobu výdrže při velmi nízké hmotnosti.    

Díky uspořádání baterií má svítilna ergonomický design a držadlo padne přesně do ruky. Její pohodlné a rychlé ovládání zajišťují dvě tlačítka - hlavním spínačem se svítilna zapíná a druhým menším spínačem můžete přepínat mezi čtyřmi standardními režimy výkonu, aktivujete jím také stroboskopický a SOS mód. Volit tedy můžete v několika krocích mezi maximálním výkonem až 960 lumenů a nejdelší výdrží až 200 hodin. Při dlouhodobém svícení oceníte ochranu proti přehřátí, elektronika svítilnu po 25 minutách provozu na maximální výkon přepne do druhého nejvyššího režimu. Elektronika také reguluje konstantní světelný výkon a indikuje vybité baterií.

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří upřednostňují používání tužkových baterií před li-ion akumulátory, ať už kvůli jejich snadné dostupnosti nebo ceně, ale požadují přitom nekompromisní výkon, potom je Fenix LD41 ideální volbou. Svítilnu využijí profesionálové ze záchranných a ozbrojených složek při pohybu v nepřehledném terénu, ocení jí lovci při dohledávce, outdooroví nadšenci i při těch nejnáročnějších expedicích, ale své místo si najde také v domácnostech a na chalupách coby univerzální svítilna. Aktivovaná na maximální výkon s třistametrovým dosvitem budí ve svém okolí dojem skutečného světelného meče.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix LD41 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 199  Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

 

Authentic Nike Sneakersnike fashion