Nabíjecí lucerna Fenix CL26R PRO
Multifunkční přenosná lucerna Fenix CL26R PRO je praktickou výbavou do stanu i na pracoviště

Praha, 1. 12. 2023 - Novinka Fenixu, lucerna  CL26R PRO, zdokonaluje svoji předchůdkyni hlavně funkcí powerbanky. Dosahuje také lepšího světelného výkonu a výdrže. Může svítit i červeným světlem. Je vybavena vysokokapacitním akumulátorem, který lze dobíjet přes konektor USB-C. Nabízí tři různé směry svícení. Dá se kdekoli postavit, zavěsit či připevnit magnetem. Snese i déšť a běžné pády. Je to malý zázrak pro turisty, když nocují ve stanu či přístřešku daleko od elektrické sítě. Právě tak osvědčí své kvality na pracovním stole, v dílnách a různých provozech.

„Plaménkem“ této kempingové lucerny jsou vysoce jasné SMD diody a červené LED. Pomocí všesměrového difuzéru se může světlo plynule šířit do všech stran, a to s výkonem 20, 200 a 500 lumenů s dosahem 15 metrů. Nebo se dá zvolit svícení jen jedním směrem o síle 25 lumenů, čímž se výrazně šetří energie. Dále lze využít spodní svícení, kdy se vytvoří potřebný kužel pod zavěšenou lucernou, a to ve třech stupních intenzity světla: 5, 50 a 150 lumenů. Při této směrové variantě se může model CL26R PRO používat také jako ruční svítilna, stačí ho uchopit jako baterku. Kruhové a spodní svícení lze zapnout společně a dosáhne se tak výkonu 650 lumenů.  

Také jsou k dispozici červené diody, které neruší adaptaci očí na tmu a nepřitahují hmyz. Svým decentním světlem jsou ideální zvláště pro použití ve stanu. Mohou se případně zapnout v blikacím režimu a slouží pak jako výstražný a signální majáček - třeba při nouzovém zastavení na noční silnici. Veškeré volby a přepínání se snadno a rychle provádějí pomocí obousměrně otočného knoflíku a středového tlačítka. 

Li-ion akumulátor 21700 s kapacitou 5000 mAh může lucernu napájet až 408 hodin za nepřetržitého provozu. Dá se nahradit i jinými akumulátory Fenix 21700, tedy i tím, který má vlastní nabíjecí konektor. Ten, který je součástí balení, se dá lze nabíjet prostřednictvím USB-C portu přímo ve svítilně. Stav nabití označují čtyři indikační diody. Na nižší světelné režimy lze lucernu používat i během nabíjení. Další, výstupní konektor USB-A se podílí na funkci powerbanky. S jeho pomocí se může nabíjet další přenosná elektronika. Může třeba uprostřed přírody posílit mobil se slábnoucí baterií.

Tato lucerna není ze skla, nýbrž z odolného plastu. Při závěsném použití proto není třeba se obávat pádů cca z 1 metru, její nárazuvzdornost je otestována na všech stranách. Světlo lze použít i venku za prudkého deště, protože svítilna je voděodolná podle standardu IP66. 

V její horní části je umístněno závěsné oko s karabinovým uzávěrem, za něž můžeme lucernu podle potřeby pověsit. Dále je v těle svítilny zabudován neodymový magnet, tedy silný magnet, který může udržet předměty s vyšší hmotností než je on sám. Díky němu se dá lucerna upevnit třeba na železnou traverzu, železné futro či na kapotu vozu. Proto může být užitečná jak při táboření v přírodě, tak na různých pracovištích a provozech. Své místo najde i vedle rybářské stoličky, v kokpitu jachty i v domácnosti. S nevelkými rozměry (11,4 cm krát 6,6 cm) a hmotností (272 g včetně akumulátoru) se snadno přibalí do cestovního či turistického vybavení. Je k dostání ve třech barevných variantách: olivové, mramorové a v šedé kamufláži. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Lucerna Fenix CL26R PRO je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

 

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz