Nabíjecí čelovka Fenix HM60R
Nabíjecí čelovka Fenix HM60R přináší vynalézavý zlepšovák pro běžce

Praha, 30. 3. 2022 - Stále více čelovek značky Fenix umožňuje univerzální využití na dálku, na blízko a zároveň nabízí speciální výhody červeného světla. Tak je tomu i u modelu HM60R, který může dálkovým reflektorem dosvítit na 116 metrů, druhým reflektorem poskytne široký kužel světla s teplejším odstínem a k dispozici má i červené diody. Čelovka navíc disponuje zvláštní funkcí Frequency Sensing, dokáže regulovat svůj výkon podle krokové frekvence. Proto je obzvlášť vhodná pro noční běh, běžecké lyžování, ale má i širší využití jako sportovní a pracovní svítilna.  

Dálkový reflektor čelovky HM60R je vybaven diodou Luminus SST-40 s denním odstínem bílého světla (5500 - 6500 K). Pro běžnou chůzi v terénu u něj stačí použít základní stupeň Low s hodnotou 50 lumenů. Zato nejvýkonnější režim Turbo vyvine světelný tok 1200 lumenů a dosvit 116 metrů. Ovšem v mezistupních 130 a 350 lumenů se uplatní specialita tohoto modelu, zmíněná funkce Frequency Sensing. 

Spočívá v tom, že světelný výkon se upravuje dle rychlosti běhu. Standardní svit je nastaven na 150 kroků za minutu. Při nižší rychlosti se výkon automaticky sníží na 70 % a při vyšší rychlosti naopak stoupá až na 150 %. Světlo se tak dostává do většího souladu se schopností běžce reagovat např. na terénní nerovnosti. 

Čelovka má ještě jednu jedinečnou vlastnost. Využívá Dual Distance Beam Systém, což znamená, že díky speciálně upravenému dálkovému reflektoru nesvítí jen do dálky, sekundární kužel osvětluje i prostor bezprostředně před uživatelem. To umožní bezpečnější a jistější pohyb a zároveň lepší orientaci při běhu i jízdě na kole. 

Široký reflektor je osazen diodou Cree XP-G2. Vyzařuje plynulý kužel světla s neutrálním odstínem (neutral white, 4000 - 5000 K), který podává přirozeněji a kontrastněji barvy v terénu. V reflektoru lze přepnout na dvě doplňkové červené LED Everlight 2835, které mohou svítit plynule nebo v režimu blikání. V nouzové situaci je možné tímto blikáním vysílat signál SOS s velkou výdrží 200 hodin. 

Oba reflektory nelze zapínat současně, ale dají se jednoduše a simultánně ovládat jediným silikonovým tlačítkem, které je zároveň indikátorem nabití baterie. 

Čelovku Fenix HM60R napájí nabíjecí Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh. Dobíjí se prostřednictvím moderního konektoru USB-C, který je ukrytý pod šroubovacím víčkem a je tak lépe chráněný proti vodě a nečistotám. Akumulátor se dá nahradit dvěma lithiovými bateriemi CR123A, které nejsou nabíjecí, ale zase lépe odolávají silnému mrazu.

I tato svítilna udržuje standard značky Fenix a je dobře použitelná i za ztížených klimatických a meteorologických podmínek, Neuškodí jí pád do vody či do sněhu, její vodotěsnost dosahuje stupně IP68, voda do ní nepronikne ani 2 metry pod hladinou. Právě tak je odolná proti mechanickým nárazům. Tělo svítilny je zhotoveno z hliníkové slitiny, jejíž nárazuvzdornost je testována z výšky 2 metrů. Díky úpravě povrchu tvrdou anodizací se také snadno nepoškrábe.

Většina čelovek, pokud zrovna nesedí na hlavě uživatele, se obvykle se svým popruhem mačká v kapse, ale k tomuto modelu lze dokoupit např. lehké nylonové pouzdro Fenix APB-20 se závěsným poutkem. Dalším vhodným doplňkem je držák Fenix ALG-03, s nímž si mohou čelovku upevnit na přilbu dělníci mnoha profesí, speleologové i cyklisté. 

Zvláštní funkce čelovky Fenix HM60R, automatická regulace výkonu při pohybu, obzvlášť potěší noční běžce a také běžce na lyžích. Tento způsob využití podporuje také nízká hmotnost svítilny, 157 gramů včetně akumulátoru a obou popruhů. Červené světlo vždy uvítají lovci a rybáři, protože jim neplaší zvěř a nepřitahuje hmyz.  Široké využití bílého a červeného světla je i ohromným darem pro turisty. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz