Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC21R
Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC21R splní požadavky závodních i rekreačních cyklistů

Praha, 12. ledna 2016 - Vysoký výkon 880 lumenů, dlouhý dosvit 125 metrů, možnost nabíjení z USB a v neposlední řadě i důraz na vysokou bezpečnost díky bočním červeným diodám jsou přednostmi nové cyklosvítilny Fenix BC21R. Díky tomu osloví široké spektrum cyklistických fanoušků.

K napájení výkonného cyklosvětla slouží li-ion akumulátor typu 18650, který se nabíjí přes micro USB konektor přímo ve svítilně. Alternativně lze použít také dvojici jednorázových CR123A baterií. Světelným zdrojem je moderní dioda Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, který přináší přirozenější a kontrastnější podání barev v přírodě. Tuto světelnou výhodu přivítají především ti cyklisté, kteří se pohybují v terénu mimo zpevněné cesty. Svítilna používá u Fenixu již prověřenou technologii dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“, díky speciálně navržené optice svítí hlavní kužel světla do dálky, zatímco sekundární široký kužel paprsků osvětluje prostor bezprostředně před řidítky. Tímto je plynule osvětlen celý prostor před jízdním kolem a to i v místech, která běžné cyklistické svítilny nepokryjí. Na bocích svítilny jsou navíc umístěny dvě červené LED, které zvyšují viditelnost vašeho kola do stran a přispívají k bezpečnější jízdě.

Cyklosvítilna Fenix BC21R disponuje pěti digitálně regulovanými režimy svícení. Nejvyšší světelný výkon o hodnotě 880 lumenů poskytne po dobu 1 hodiny a 20 minut, pro náročné jízdy však bohatě vystačí i druhý nejsilnější režim s 380 lumeny. Toho si můžete během jízdy užívat nepřetržitě po dobu 4 hodin a 30 minut. V přehledném terénu si vystačíte s režimem 200 lumenů, který svítí po dobu 8 hodin a 30 minut. Nejnižší režim o 100 lumenech se hodí při jízdě po městě nebo na přehledných úsecích cyklostezek. Tento režim potom zaujme úctyhodnou výdrží téměř 16 hodin konstantního svícení. Výčet režimů zakončuje blikání, které se prezentuje pulzováním mezi 100 a 380 lumeny. Časy výdrže platí při použití akumulátoru o kapacitě 2300 mAh, který je součástí balení, výdrž je však možno prodloužit až o 50% použitím akumulátoru s vyšší kapacitou.

Design držáku s gumovým úchytem umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řidítka bez použití nářadí. Svítilnu lze proto použít i jako vysoce výkonné ruční světlo, což oceníte například při vícedenních cyklovýletech spojených s kempováním či tábořením. Držák lze použít na všechna řidítka s průměrem od 20 až do 35 milimetrů.

Svítilna splňuje standard IPX6, což garantuje voděodolnost i při tom nejsilnějším možném dešti. Tělo svítilny je vyrobeno z pevné slitiny hliníku a nárazuvzdorného plastu. Její váha je pouhých 115 gramů včetně akumulátoru.

Fenix BC21R vám spolehlivě zajistí kvalitní osvětlení na noční tréninky a vytrvalostní závody, ale stejně tak ji díky její univerzálnosti a přiměřené ceně ocení rekreační cyklisté, kteří se při své cyklovyjížďce nechtějí nechat omezovat soumrakem. V neposlední řadě najde toto světlo své místo ve výbavě cykloturistů, kteří se chystají na mnohadenní putování na kolech. Vidět a být viděn je dnes základem bezpečných cyklojízd a Fenix BC21R vám tento požadavek splní dokonale.

Všechny parametry svítilny Fenix BC21R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklosvítilna Fenix BC21R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 999 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix