Nabíjecí svítilna Fenix C7
Nabíjecí svítilna Fenix C7 představuje ohromující tandem moderní diody a rekordně silného akumulátoru

Praha, 20. 12. 2021 - Nový model C7 sdružuje všechny tradiční kvality svítilen Fenix. Patří k nim extrémní světelný výkon 3000 lumenů a velmi dobrý dosvit 470 metrů, přičemž obě hodnoty lze podle potřeb modifikovat ve velkém rozsahu. Další předností je vysokokapacitní akumulátor dobíjený přes USB-C konektor. K tomu můžeme přičíst i výtečnou vodotěsnost, nárazuvzdornost a snadnou ovladatelnost. Navíc svítilna tyto vlastnosti nabízí za velmi zajímavou cenu. Umožňuje široké využití při práci i při volnočasových aktivitách.

Reflektor svítilny Fenix C7 je vybaven novou, moderní diodou Luminus SST-70, která dokáže vyvinout nadprůměrný světelný tok 3000 lumenů . Tento nový model může pracovat celkem v sedmi režimech, k nimž patří také oslňující stroboskop s proměnlivou frekvencí a blikání SOS. Ruční svítidlo tak poslouží i v kritických, nouzových situacích. Intenzita světla se dá snížit až na pouhých 30 lumenů. Tento Eco režim většinou postačí při pohybu v nenáročném nočním terénu a má výdrž téměř 3 dnů nepřetržitého svícení.

V těle svítilny se také skrývá důmyslná inteligence, která zajišťuje digitální konstantní regulaci světelného výkonu a ochranu před přehřátím. Zabudovaná elektronika reguluje napájecí proud a udržuje úroveň světla i při pozvolném vybíjení baterie. Pokud však překročí teplota 60 °C, sníží výkon v pozvolných krocích, dokud se teplota neustálí. Díky interní paměti se svítilna vždy zapne v naposledy užitém režimu. 

Zdrojem energie je Li-ion akumulátor 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh. Dá se nabíjet přímo ve svítilně, a to prostřednictvím konektoru USB-C, který je nejen symetrický, ale především podporuje vyšší napájecí proud a zrychluje dobíjení. Kombinace těchto komponentů umožňuje nadstandardní výdrž při relativně krátké době nabíjení, cca 3 hodiny.

Uživatel se také nemusí obávat nehod, kdy svítilna upadne na zem nebo dokonce do vody. Tělo je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku a do výšky 1,5 metru je dokonale nárazuvzdorné. Úprava povrchu tvrdou anodizací typu III také brání snadnému poškrábání. Navíc je svítilna vodotěsná a prachotěsná, její odolnost je testována v hloubce 2 m po dobu 4 hodin, dosahuje standardu IP68. Je také schopna fungovat v širokém tepelném rozpětí, od - 35 °C až po 45 °C. 

Při používání pomáhá praktická indikační dioda umístěná na ovládacím tlačítku. Barevně signalizuje stupeň nabití akumulátoru, příp. průběh nabíjení. Svítilna se dá při nošení připnout na kapsu či na opasek ocelovou sponou nebo zavěsit poutkem na zápěstí. Kromě toho je vybavena magnetickou koncovkou, můžeme ji třeba při práci připevnit na ledničku, na karosérii auta či železnou zárubeň dveří, na jakýkoli železný povrch. A aby se svítilna nechtěně nezapnula a nevybíjela v kapse či v zavazadle, můžeme před přepravou její tlačítko elektronicky uzamknout.

Nový model Fenix C7 představuje unikátní kombinaci excelentního výkonu, dosvitu a relativně nízké ceny. Může sloužit jako svítilna služební, strážní, pracovní, třeba i na stavbě či v domácí dílně, dobře se uplatní také při sportu, v turistice nebo při kempování.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix C7 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz