Nabíjecí svítilna Fenix E35R
Nabíjecí svítilna Fenix E35R je zdařilou kombinací vysokého výkonu, kvality a ceny

Praha 23. 5. 2023 - Kapesní svítilna Fenix E35R navázala na třetí generaci úspěšného modelu Fenix E35 a ještě více zvýšila jeho světelný výkon a dosvit. Díky magnetické koncovce má i lepší praktické využití. Dá se navíc dobíjet, čímž posiluje kvality vysokokapacitního Li-ion akumulátoru 21700. Jinak tato novinka disponuje dalšími cennými vlastnostmi, které se u svítilen Fenixu staly standardem - je vybavena stroboskopem, je nárazuvzdorná, vodotěsná a prachotěsná. Má široké využití při práci, při sportu a outdoorových aktivitách.

Nevelká, téměř nenápadná baterka Fenix E35R nabízí celkem šest světelných funkcí. Často postačí eko režim o výkonu 30 lumenů. Na tomto stupni můžeme počítat s výdrží 69 hodin, tedy téměř s třemi dny nepřetržitého svícení. Světelný tok můžeme s ohledem na situaci zvyšovat a v turbo režimu se dostaneme na úžasných 3100 lumenů. Špičková dioda Luminus SST-70 v součinnosti se supertenkým kolimátorem potom vykreslí široce osvětlenou krajinu až do vzdálenosti 260 metrů.  

Elektronika svítilny zabezpečuje digitální konstantní regulaci, což znamená, že světelný výkon zvoleného režimu neslábne souběžně s vybíjením baterie, jen se po čase automaticky přepne na nižší stupeň, jakmile už zdroj nemůže dodat potřebný napájecí proud. Inteligentní ochrana proti přehřátí zase zamezí nežádoucím vlivům intenzivnějšího světla.

Už předchůdce této svítilny, model Fenix E35 V3.0, čerpal energii z Li-on akumulátoru 21700 s velkou výdrží a vysokou kapacitou 5000 mAh. U E35R se tento zdroj dá navíc dobíjet přes moderní konektor USB-C, a to přímo ve svítilně. I při úplném vybití se jeho potenciál obnoví do 3 hodin.

Při délce 12 cm a hmotnosti 148 gramů lze tuto EDC (Every Day Carry) baterku snadno nosit v kapse a ani každodenní používání ji nijak neopotřebuje. Tělo vyrobené z leteckého hliníku typu T6 odolává i nárazům a pádům z 1 metru, povrch zpracovaný tvrdou anodizací typu III je chráněn proti otěru, poškrábání a korozi. Vodotěsnost je testována pod hladinou v hloubce 2 metry a dosahuje standardu IP68.

Veškeré ovládání obstarává jediné tlačítko, ergonomicky umístěné na boku svítilny: zapnutí, přepínání režimů a také třeba elektronické uzamčení svítilny, aby nedošlo k nechtěnému zapnutí a spotřebě baterie při přepravě. Týmž tlačítkem lze také aktivovat stroboskop. Tato zvláštní funkce umožňuje vyslat signál v nouzové situaci a je i účinným nástrojem sebeobrany při nenadálém napadení, protože oslňující světlo a proměnlivá frekvence stroboskopu dokáže útočníka dezorientovat. V neposlední řadě je v tlačítku také zabudována indikační dioda, která upozorňuje na stav nabití akumulátoru, případně na průběh nabíjení.

Kovová spona umožňuje zavěšení svítilny na kapsu či na opasek. Pomocí magnetické koncovky se dá připevnit na jakékoli železné konstrukce nebo předměty. Díky tomu je možné si při práci či na cestách přisvítit a zároveň si uvolnit ruce. S nasazeným difuzérem Fenix AOD-S V2.0 baterka nahradí lucernu či svíčku v interiéru či ve stanu a její plynulý a široký kužel zas nabízí využití i při jízdě na kole, postačí dokoupit jeden z vhodných držáků. Tato univerzální svítilna má proto všechny předpoklady získat si oblibu u pracovníků mnoha profesí, u turistů i sportovců.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix E35R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

 

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz