Fenix UC30
Nabíjecí svítilna Fenix UC30 skrývá v malých rozměrech udivující výkon

Praha, 15. dubna 2015 - Kapesní nabíjecí svítilna Fenix UC30 překvapuje při své kompaktnosti maximálním světelným tokem 960 lumenů a dosvitem až 204 metrů. Pokud hledáte vysoce výkonnou, odolnou kapesní svítilnu s širokými možnostmi využití za velmi příznivou cenu, bude Fenix UC30 jedním z favoritů při vašem výběru.

Atraktivní novinkou v nabídce značky Fenix je vysoce výkonná svítilna UC30, jejíž li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh lze dobíjet pomocí vestavěného micro-USB konektoru. Alternativně mohou špičkové diodě Cree XM-L2 U2 energii dodávat dvě jednorázové CR123A baterie. Při svém výkonu zaujme svítilna velikostí jen 13 centimetrů na délku a celkovou hmotností pouhých126 gramů. Tyto parametry ji řadí mezi špičku mezi svítilnami pro každodenní nošení.

Pro zapnutí a vypnutí svítilny slouží tlačítko umístěné na boku svítilny, kterým také přepínáte mezi celkem pěti režimy svícení. Vrcholné světelné představení 960 lumenů zajistí Turbo režim po dobu více než jedné hodiny. Z důvodu ochrany proti přehřátí se ovšem svítilna po pěti minutách přepne do druhého nejvyššího režimu se 400 lumeny. Střední režim disponuje 110 lumeny s výdrží 11 hodin svitu. Úsporný nízký režim s 10 lumeny přináší úctyhodnou výdrž pěti dnů nepřetržitého svícení. Až vás na vodácké výpravě ukotví deštivé počasí po několik dní v nouzovém tábořišti v přírodě, o světlo se rozhodně bát nemusíte. Zábleskový režim můžete použít v nouzi například v noci na horách ve snaze upozornit na místo, kde se nalézáte. Stejně tak jej lze použít jako prostředek sebeobrany k dezorientování útočníka při napadení. Pro přepnutí do tohoto režimu je zapotřebí tlačítko přidržet zhruba jednu vteřinu, jeho opětovným zmáčknutím se stroboskopický režim vypne.

Fenix UC30 je vyráběna z duralu prověřeného v leteckém průmyslu. Povrch svítilny prochází při výrobě tvrdou anodizací typu III, která zvyšuje jeho odolnost vůči poškrábání. Tvrzená ultra čistá skleněná čočka je opatřena antireflexním povrchem, daleký dosvit světelného kuželu zajišťuje hladký parabolický reflektor. Konstrukce svítilny je vodotěsná do dvoumetrové hloubky a nárazuvzdorná.

Svítilna splňuje řadu kritérií profesionálního nasazení pro bezpečnostní složky, soukromé bezpečnostní agentury nebo záchranáře. Policisté můžou např. využít možnost dokoupení červeného dopravního kuželu. Mezi volitelným příslušenstvím najdete také barevné filtry, difuzér, USB adaptéry pro nabíjení z elektrické sítě či v autě. Univerzálnost svítilny zdůrazňuje také možnost dokoupení doplňků, které  UC30 promění ve výkonnou cyklosvítilnu: v nabídce najdete držáky na kolo nebo držák BikeBlock na cyklopřilbu.

Svítilna Fenix UC30 je vhodná také na nejnáročnější treky i další outdoorové a sportovní aktivity, zároveň si ale díky cenové dostupnosti najde své místo coby pohotovostní svítilna v domácnosti, na chalupě nebo do auta. Zkrátka UC30 patří mezi „nepostradatelné gadgety“ každého správného muže.

Ke svítilně jsou přiloženy akumulátor Fenix ARB-L2 s kapacitou 2600 mAh, USB kabel, pouzdro na opasek a šňůrka na zápěstí. Všechny parametry čelovky jsou změřeny dle normy ANSI/NEMA FL 1.

Svítilna Fenix UC30 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 1 699 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

best shoesAir Jordan