Cyklosvítilna Fenix BC30R
Nová cyklosvítilna Fenix BC30R nabídne více světla než dálkové reflektory osobního auta

Praha, 30. října 2017 – Dny se krátí a cyklisté se začínají zamýšlet, jak si jízdu užít i za tmy. Druhá generace svítilny Fenix BC30R přináší řešení bez kompromisů a výkonem 1800 lumenů nadchne každého jezdce. Když přičteme vysokokapacitní akumulátor, nabíjení přes micro-USB, komfortní dálkové ovládání a informační OLED displej, vyjde nám z toho ideální pomocník na noční jízdu přírodou i po městě.

Nová cyklosvítilna BC30R osazená diodami amerického výrobce Cree XM-L2 U2 disponuje úctyhodným výkonem 1800 lumenů a dosvitem 161 metrů v režimu BURST. Naopak v nejúspornějším z šesti módů dokáže svítit 36 hodin při výkonu 50 lumenů. To znamená, že akumulátor o kapacitě 5200 mAh i při pravidelném používání stačí nabít opravdu jednou za čas. K nabíjení se používá micro-USB port a dobití plně vybitého akumulátoru trvá přibližně 5 hodin. Požitek z jízdy zvyšuje dálkový spínač, jímž lze ovládat nejen zapínání a vypínání, ale nově i přepínání mezi režimy. Samozřejmostí je možnost rychlého připnutí na řídítka, aby byl vždy po ruce.

U cyklosvítilny není důležitý jen výkon, ale i nasměrování světla tak, aby bylo co nejefektivnější. O to se u BC30R postará osvědčená technologie dvojitého směrování světla, tzv. Dual Distance Beam System. Zatímco je hlavní kužel světla namířen do dálky, část světla u sekundárního širokého kužele směřující nahoru je speciální optikou opět nasměrována dolů. Výsledkem pak je dokonalé osvětlení celého prostoru před kolem včetně míst, která běžná cyklistická světla nepokryjí. Další předností je teplejší odstín světla přinášející přirozenější a kontrastnější podání barev v terénu. To vše jsou vlastnosti, jež uvítají cyklisté všech kategorií. Na silničním kole budete moci trénovat rychlostí jako ve dne, v terénu BC30R posune hranice vašich možností, takže si se svým kolem pro cross country, enduro či downhill vychutnáte noční jízdu na maximum.

Vylepšení doznal i držák, jenž lze nyní rychle a bez použití nářadí upevnit na řídítka o průměru od 22 do 35 mm a také umožňuje snadné vyjmutí svítilny, kterou pak lze užívat jako výkonné ruční světlo. Na horní straně svítilny je OLED dispej, zobrazující režim, stav akumulátoru a údaj o zbývající době svícení v daném módu. Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu.

Závodník i hobby cyklista jistě ocení fakt, že se na BC30R budou moci spolehnout v každé situaci. Bez poškození přežije i hrubší zacházení, jako je třeba pád na asfalt. Ani déšť, sníh, mráz, prach, horko nebo bahno není nic, co by svítilna nezvládla, splňuje mezinárodní standard odolnosti elektrických zařízení IP66 a všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Světlo na kolo Fenix BC30R je dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 499 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo, pro běh), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz

 

 

Adidas shoesAir Jordan 1 Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale