Nabíjecí čelovka HP25R V2.0
Nová generace modelu Fenix HP25R vyniká obdivuhodným dosvitem i výkonem

Praha, 16. 11. 2021 - Pod značkou Fenix se představuje nová verze nabíjecí čelovky HP25R. Výrobce ji vybavil modernějšími diodami a akumulátorem s mnohem větší kapacitou. Dosáhl tak zesílení světelného výkonu z 1000 na 1600 lumenů, dosvit se zvýšil bezmála o 100 metrů a výdrž se více než zdvojnásobila. Verze V2.0 využívá tři reflektory, které se nejen dají samostatně ovládat, ale mohou se i paralelně používat. K dobíjení jí slouží dokonalejší konektor USB-C. „Malý přítel do tmy“ HP25R se dá využít profesně i během pobytu v přírodě, za noci v neznámé krajině i při pozdním návratu domů.

Nabíjecí čelovkou Fenix HP25R V2.0 je možné jak osvětlit si cíl ve velké dálce, tak se širším kuželem světla orientovat v bezprostředním okolí, případně použít červené světlo. Dálkový reflektor je vybaven diodou Luminus SST-40, která vyzařuje světlo s denním bílým odstínem a jeho intenzita se dá vyladit v pěti stupních od 50 do 1600 lumenů. Dosvítí až na vzdálenost 290 metrů, což představuje nejlepší dosvit mezi čelovkami Fenixu. Široký reflektor v sobě skrývá LED Cree XP-G3 S4. Pracuje ve třech režimech, z nichž ten základní, 5 lumenů, dosahuje výdrže více než dvou týdnů nepřetržitého svícení. Neutrální bílý odstín jeho světla věrněji a kontrastněji vykresluje barvy v nočním terénu. „Třetí oko Šivovo“ je v nové verzi reflektor osazený červenou diodou Everlight 2835. Decentní červené světlo na rozdíl od bílého nenarušuje adaptaci očí na tmu. Navíc nabízí i variantu nouzového blikání SOS, které může bez přestání fungovat dokonce celý měsíc.  

Elektronika svítilny disponuje funkcí prodloužené výdrže. Snižuje výkon v postupných krocích, aby ve všech režimech bylo možné svítit co nejdéle. To nabývá významu obzvlášť při pobytu v přírodě, kdy často nelze baterii dobíjet.

Jakmile je však k dispozici powerbanka, přístup k síti či k adaptéru auta, je možné zdroj energie naplno „občerstvit“ pomocí přiloženého USB kabelu. Čelovku napájí  li-ion akumulátor typu 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh. Pomocí konektoru USB-C je možné ho nabít za cca 4 hodiny. Akumulátor je uložen v externím pouzdře, které si uživatel upevní na týl. Se svítilnou na čele tak vznikne dobře vyvážený celek spojený čelním a temenním popruhem.

Čelovka odolává prudkému dešti, její voděodolnost a prachuvzdornost dosahuje stupně IP66. Tělo je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku a odolných plastů, jeho nárazuvzdornost je testována z výšky 2 metrů, čímž také překonává předešlou verzi. K dalším výhodám svítilny patří paměť, díky níž se vždy rozsvítí v naposledy užitém režimu, dále indikační dioda, která informuje o stavu nabití baterie a také možnost uzamčení tlačítek, aby se předešlo nechtěnému zapnutí v kapse či v zavazadle. 

Čelovka HP25R V2.0 obohatí výbavu všech, kdo pracují či cestují v náročných terénních a klimatických podmínkách. Záchranáři a členové horské služby se mohou při nočních akcích opřít o nadprůměrný světelný výkon a dosvit. Dlouhá výdrž čelovky pomůže při bloudění v podzemí či v jeskyních. Speleologové mohou navíc využít příchytek, které jsou dodávány se svítilnou, a připevnit si ji na přilbu. Právě tak i pracovníci v průmyslových provozech, kde jsou zapotřebí jak ochranné prostředky, tak odolná svítilna. Při turistice a dalším outdoorovém využití se rovněž velmi dobře osvědčí univerzálnost tohoto nového modelu.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka HP25R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz