Lehká univerzální čelovka HM51R Ruby
Nový model Fenixu HM51R Ruby je klenotem mezi čelovkami

Praha, 4. listopadu 2018 - Lehká, univerzální čelovka HM51R sdružuje všechny cenné vlastnosti modelů, které Fenix v této kategorii doposud představil. Je odolná, s vyšším standardem vodotěsnosti, dá se nabíjet, disponuje bílým a červeným světlem, slouží i jako ruční svítilna, umožňuje signalizaci SOS. Váží pouze 77 g, ale dokáže podat světelný výkon 500 lumenů a dosvítí na 85 metrů. Sáhnou po ní turisté, rybáři, sportovci, kteří chtějí být aktivní i v noci, speleologové, horolezci. Dobře poslouží též profesionálům v ozbrojených a záchranných složkách.

Novinka se tentokrát zrodila z průzkumu českého a slovenského trhu a vychází vstříc přáním a představám zákazníků. Tak vstupuje na scénu dokonalá, malá univerzální čelovka, která navazuje na předešlý model HM50R a v mnoha ohledech ho vylepšuje. Velké plus znamená modernizovaná dioda Cree XP-G3, která poskytuje teplejší odstín bílého světla (neutrální bílý 4000 – 5000 K) a barvy v přírodě podává věrněji a kontrastněji. U této LED můžeme volit čtyři výkonnostní režimy. Svítilna je vybavena elektronikou pro digitální konstantní regulaci, udržuje stabilní intenzitu světla, a teprve při větším poklesu napětí v baterii automaticky přepne na nižší stupeň. Pouze při maximálním režimu 500 lumenů svítí 5 minut a pak se světelný výkon sníží na 200 lumenů, aby nedošlo k přehřátí. Při nejnižším stupni lze počítat s výdrží 110 hodin provozu.

Čelovka je navíc osazena dvěma červenými diodami Everlight, které vydávají světelný tok 4 lumeny a nabízejí tři režimy, včetně nouzové signalizace SOS. Červené světlo je přítelem a spojencem, který při nočním táboření neruší adaptaci očí na tmu, při nočním rybolovu neplaší ryby ani nepřitahuje hmyz. Paměť, díky níž svítilnu vždy zapneme v posledním použitém režimu, funguje jak u bílého světla, tak u červených diod.

V konstrukci svítilny je použita akrylátová TIR optika s vysokou propustností světla, která vytváří plynulejší světelný kužel s lepším periferním nasvícením. Diody napájí Li-ion akumulátor RCR123A, který se dá dobíjet přímo ve svítilně integrovaným micro-USB konektorem. Alternativně se dá také použít jednorázová lithiová baterie CR123A.

Model HM51R Ruby splňuje standard IP68, je prachotěsný a jeho vodotěsnost je testována v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut. Tělo svítilny je zhotoveno z odolné slitiny leteckého hliníku, jejíž povrch je upravován tvrdou anodizací typu HA-III, takže se snadno nepoškrábe, vzdoruje otěru a korozi.

Je to malý, ale užitečný průvodce v terénu. Vojáci, policisté, záchranáři rozhodně uvítají nárazuvzdornou pomůcku, která nezaměstnává ruce, nezabírá mnoho prostoru ve výzbroji, má jednoduché ovládání a dá se u ní přímo zapnout bílé i červené světlo.

Ovšem i při běžných pracích kolem domu přijde vhod, že čelovku lze vyjmout z hlavového držáku a použít jako kapesní svítilnu. Je vybavena magnetickou koncovkou, a tak se dá připevnit třeba na kapotu auta při nečekané opravě po setmění.

HM51R, pravý rubín mezi čelovkami, pomůže všem, kteří se v přírodě často perou s nepřízní počasí. Není to jen „kamarád do deště“, přežije třeba i nedobrovolnou koupel na vodácké výpravě. Perforovaný, prodyšnější popruh ocení zejména běžci. Čelenka je navíc vybavena obzvlášť výraznými reflexními prvky, které odrážejí světla aut. S touto novou, modifikovanou svítilnou se mohou turisté na nočních silnicích cítit bezpečněji.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka  Fenix HM51R Ruby je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1699 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


bridge mediaAir Jordan 1 Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale