Nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber V2.0
Oblíbená čelovka Fenix HM61R Amber v nové podobě vyšla ještě více vstříc přáním našich zákazníků

Praha, 28. 7. 2023 - Nová, vyladěnější verze čelovky HM61R Amber V2.0 přichází opět ve speciální úpravě pro český a slovenský trh. Vůči své předchůdkyni zvýšila světelný výkon i dosvit. Nabízí specifické přednosti bílého světla s neutrálním odstínem i světla červeného. Opět disponuje magnetickým nabíjecím konektorem, ale její akumulátor se dá tentokrát nabíjet přes moderní konektor USB-C. Může se vyjmout z hlavového držáku a používat jako ruční svítilna s magnetickou koncovkou. Díky své vodotěsnosti a nárazuvzdornosti je cennou výbavou pro profesionály operující v obtížném terénu, pro náročné sportovce, jejích kvalit však mohou využít i pracovníci různých odvětví, turisté a domácí kutilové. 

Nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber, nyní označená jako V2.0, je vybavena třemi diodami: bílou LED Luminus SST-40 a dvěma červenými LED Everlight 2835. Neutrální odstín bílého světla (4000 - 5000 kelvinů) osvědčí své přednosti obzvlášť v noční přírodě; umožňuje věrnější a kontrastnější podání barev, díky němu je snazší se orientovat a vyhýbat se přírodním překážkám. Intenzita bílého světla se dá modifikovat v pěti stupních, v nejúspornějším z nich má výdrž 300 hodin. Česká a slovenská verze tohoto modelu upravila  high - vysoký režim; snížila trochu jeho výkon a vsadila spíše na delší výdrž 4 hodiny, protože v nejvyšším turbo režimu už je dispozici fenomenální světelný tok 1600 lumenů a dosvit 162 metrů.

Červené diody zase podporují signální využití svítilny. Lze u nich zvolit souvislé světlo, nebo blikání. V naší úpravě pro domácí trh mají navíc silnější výkon, 10 lumenů, což je dvojnásobek i vůči předešlé čelovce Amber. Ve speciálním low režimu 1 lumenu se dá počítat s výdrží 400 hodin. Význam červeného světla stoupá v situacích, kdy je potřeba si uchovat adaptaci očí na tmu. Ocení to zvláště lovci a rybáři, tento typ světla jim navíc neplaší úlovek a nepřitahuje hmyz. Čelovka s červeným světlem je velice praktická při táboření, ale může sehrát významnou úlohu i při akcích ozbrojených složek a záchranářů. V režimu blikání předvede svoji variabilitu, když poslouží jako blikačka při pěších i cyklistických výletech. 

Potenciál čelovky také významně obohacuje TIR (Total Internal Reflection) optika s velkou propustností a digitální konstantní regulace výkonu, která zaručuje stálý světelný výkon i při snižování napětí v bateriích.

Lithium-iontový akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh je možné nabíjet přímo ve svítilně pomocí magnetického konektoru, nebo také samostatně. To je další výsada nové čelovky Amber upravené pro české a slovenské uživatele, tento akumulátor je vybavený nabíjecím USB-C konektorem. Nouzově se dá také nahradit dvěma jednorázovými lithiovými bateriemi CR123A.  

Tělo svítilny, vyrobené z vysoce pevné slitiny leteckého hliníku, je plně vodotěsné a prachotěsné, dosahuje standardu IP68, což znamená funkčnost čelovky i v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut. Oproti předešlé verzi se také zvýšila nárazuvzdornost, je otestována pro pády z výše 2 metrů. 

Nová generace HM61R Amber není jen čelovkou, lze ji snadno vyjmout z popruhu a používat jako ruční svítilnu. Magnetickou koncovkou je možné ji připevnit na cokoli železného. Pomocí ocelové odnímatelné spony se dá nejen nosit zavěšená na kapse, ale také zároveň používat jako L svítilna. Bez popruhu se rovněž může stát součástí pracovní, sportovní či horolezecké přilby, a to pomocí dokoupeného držáku Fenix ALG-03. Na taktické přilby s NVG montáží se upevní držákem Fenix ALG-04. 

Reflexní popruh lze nahradit černým popruhem AFH-02, čímž čelovka získá ještě cennější vlastnosti  pro policii, armádu a myslivost. Najde své využití též v různých průmyslových provozech. Bude dobrou oporou pro záchranáře a horské vůdce, právě tak i pro běžce, horolezce, speleology

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM61R Amber V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2399 Kč s DPH.

 

 

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz