Nabíjecí lucerna Fenix CL25R
Praktická nabíjecí lucerna Fenix CL25R splní očekávání v terénu i doma

Praha, 15. září 2015 – Zajímavým rozšířením aktuální nabídky LED svítilen značky Fenix je přenosná nabíjecí lucerna CL25R. Při kompaktních rozměrech a nízké váze poskytuje výkon až 350 lumenů. Tyto přednosti, a mimo jiné také snadné nabíjení USB kabelem, jí otevírají široké možnosti použití.

Fenix CL25R je praktická přenosná nabíjecí lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, stanu, pracovního stolu nebo při opravách auta na cestách či v garáži. Vysoce jasné diody ukryté pod válcovým difuzérem poskytují světelný tok až 350 lumenů (ANSI) s neutrálním odstínem bílého světla a výdrží až 600 hodin. Doplňkové červené světlo najde využití v momentech, kdy bílým světlem nechcete přitahovat nežádoucí pozornost létajícího hmyzu, nebo jím nechcete rušit své okolí, například při kempování.

Lucerna je napájena li-ion akumulátorem typu 18650 s kapacitou 2300 mAh, který se nabíjí přímo v lucerně pomocí micro-USB konektoru. Alternativně lze lucernu napájet i dvěma jednorázovými CR123A bateriemi. Lucerna nabízí celkem šest režimů svícení včetně již zmiňovaného červeného světla. Nejsilnější režim bez problému osvětlí celé tábořiště po dobu více než dvě a čtvrt hodiny. Naopak nejnižší světelný režim o 0,8 lumenech, vhodný například pro orientaci ve stanu, nabízí výdrž až 25 dnů nepřetržitého svícení. Svítilna disponuje i režimem červeného blikání, které lze využít coby výstražný signál při nehodě nebo pro orientaci. Všesměrový difuzér vytváří okolo lucerny rovnoměrný světelný kužel s dosahem až 25 metrů.

Díky odolné a nárazuvzdorné konstrukci s krytím IPX-6 lze svítilnu bezpečně používat také při nepříznivém počasí, bez problémů odolá například silnému dešti nebo vysoké vlhkosti. Mrazuodolné provedení svítilny, kdy je akumulátor dobře izolován proti nízkým teplotám, umožňuje její používání i při teplotách hluboko pod nulou. Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem a na spodní straně je silný neodymový magnet, takže ji lze snadno zavěsit či upevnit na cokoliv železného, například na karoserii vozu. Možnosti upevnění dále rozšiřuje závit na stativ, který najdete na spodní straně lucerny. Vyrobena je z hliníkové slitiny a odolného plastu, díky tomu výrobce garantuje nárazuvzdornost při pádech svítilny z výšky až 1,5 metru.

Díky kompaktním rozměrům pouhých 10 centimetrů na výšku, 5 centimetrů na šířku a váze 177 gramů je lucerna vhodná pro veškeré outdoorové aktivity, využijí ji jak sportovně založení jedinci na expedicích, tak i rodiny při kempování. Stejně tak ji ocení kutilové při práci doma nebo na chalupě. Uplatní se i coby pohotovostní svítilna v autě pro případ oprav, výměny pneumatik a dalších neočekávaných situací. Pochvalné ohlasy svítilna zaznamenává mezi rybáři, pro které představuje univerzálně použitelné světlo pro večerní a noční rybolovy. Mimo jiné na ní oceňují doplňkové červené světlo, které jim umožňuje rybaření „incognito.“ Červené světlo využijí i myslivci, například pro zorientování se na posedu, aniž by rušili zvěř vysoce vnímavou na bílé světlo.

Všechny parametry svítilny Fenix CL25R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Lucerna Fenix CL25R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 699  Kč včetně DPH (cena včetně akumulátoru a USB kabelu).

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Running sportsAir Jordan 1 GS