Nabíjecí vyhledávací svítilna LR40R
Světelné dělo Fenix LR40R má mohutnou ráži i enormní „dostřel“

Praha 7. července 2019 - Vyhledávací svítilna Fenix LR40R dosahuje rekordního světelného výkonu 12 000 lumenů, má znamenitý dosvit přes ¾ km a nabízí unikátní kombinaci širokého i dálkového světelného kuželu. Je vybavena vysokoproudovým Li-ion akumulátorem, který se nabíjí přímo ve svítilně a sám může být zdrojem nabíjení jako powerbanka. Svítilna vybavená nárazuvzdornou a vodotěsnou konstrukcí se obzvlášť hodí k průzkumným, pátracím a záchranným operacím a na ostrahu rozsáhlých areálů.

Ve středu reflektoru LR40R září výkonná, modernizovaná LED Cree XP-L HI a po jeho obvodu celkem 18 LED Cree XP-G3. Toto osazení a tvarování reflektoru umožňuje svítit buď širokým, nebo dálkově zaměřeným světelným kuželem, případně použít oba najednou. Dvoutlačítkovým ovládáním můžeme aktivovat středovou LED a zaměřit světlo do dálky, nebo zapnout obvodovou sekci diod a svítit ve větší šíři.

Oba okruhy mají samostatné stupňování výkonu. Dálkový kužel začíná na režimu 50 lumenů, který dosahuje výdrže téměř 4 dnů nepřetržitého svícení. Světelný tok lze postupně zesilovat až na 1000 lumenů. U širokého světelného kužele můžeme výkon regulovat v rozpětí 350 - 11000 lumenů, Navíc je k dispozici stroboskop s proměnlivou frekvencí a signalizace SOS.

Jakmile oba kužele spojí své síly, světelný tok dosáhne excelentní hodnoty 12 000 lumenů a dosvitu 773 metrů. Elektronika svítilny udržuje konstantní jas světla, dokud je to v možnostech baterie. Vzhledem k výkonu je zde také důležitá ochrana proti přehřátí i proti příliš hlubokému vybití akumulátoru.

Na špičkovém výkonu nového modelu se spolu s diodami podílí interní vysokoproudový Li-ion akumulátor ARB-L37-12000 s kapacitou 43,2Wh. Dobíjí se ve svítilně prostřednictvím USB-C konektoru. Lze u něho použít i adaptéry pro rychlé nabíjení, které využívají protokolů QC3.0 a QC2.0 a úplně vybitý akumulátor dokážou nabít za 3,3  - 12 hodin, podle síly zdroje. Když se spokojíme s omezením světelného výkonu, můžeme vestavěný napájecí zdroj nouzově nahradit 1 - 4 samostatnými Li-ion akumulátory typu 18650. Stav nabití lze kontrolovat na čtyřech indikačních diodách. Svítilna nám také poslouží jako powerbanka, můžeme z ní například nabít  iPhone X až čtyřikrát.

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku. Odolává běžným pádům (testováno z výšky 1 metru) a povrch, upravený tvrdou anodizací, vzdoruje poškrábání a otěru. Reflektor kryje tvrzená skleněná čočka s antireflexním povrchem, okraj reflektoru je navíc opatřený úderným ráfkem z nerezové oceli. Svítilna je také odolná vůči vodě a prachu dle standardu IP68, nepronikne do ní voda ani v dvoumetrové hloubce.

Některé výkonnější svítilny připomínají spíše světelný kyj. Nicméně délka tohoto modelu příliš nepřesahuje dlaň. Mimořádnou předností LR40R je právě spojení nadstandardního světelného výkonu s rozměry ruční svítilny (délka 15,4 cm, průměr 5 - 8 cm,  hmotnost 698 gramů včetně akumulátoru).

Výrobce pamatoval též na další detaily, jako je možnost svítilnu zapnout v naposledy použitém režimu nebo v případě potřeby její ovládání uzamknout, aby nedošlo k nechtěnému zapnutí. Rýhovaný povrch neprokluzuje v ruce ani v rukavici. Policisté, záchranáři, vojáci, členové horské služby i strážní rozlehlých objektů dostávají do rukou extrémně výkonný zdroj světla, který je schopen dosvítit na velkou vzdálenost i prohledávat prostor ve velké šíři. Baterku, která se dokáže rozzářit jako reflektor auta, ocení například i jachtaři na vodě nebo speleologové v rozsáhlejších jeskynních komplexech a prakticky každý, kdo potřebuje čelit tmě mimořádně silným světlem.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Vyhledávací svítilna Fenix LR40R  je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 7199 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětelní přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium 
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


Nike sneakersadidas Yeezy 350