Kapesní svítilna Fenix PD35 V3.0
Svítilna Fenix PD35 V3.0 je všestranným pomocníkem policistů, vojáků i lovců

Praha, 28. 10. 2021 - Řada PD svítilen Fenix vyniká znamenitými světelnými parametry v kombinaci s kapesními rozměry. Taková je i třetí generace modelu PD35, která vystupňovala světelný výkon na 1700 lumenů a dosvit prodloužila na 357 metrů. Dá se operativně ovládat koncovým spínačem, do terénu je vybavena nadstandardní nárazuvzdorností a vodotěsností. Prokáže cenné služby každému, kdo potřebuje silnou, spolehlivou a zároveň lehkou baterku, jejíž délka nepřesahuje propisovací tužku. Díky svým taktickým vlastnostem obohatí výzbroj armády a policie. Dá se namontovat i na dlouhou zbraň, proto ji ocení také lovci či příznivci airsoftu. 

Zdrojem zvýšeného výkonu a dosvitu je nový typ diody SFT-40 od amerického výrobce Luminus. Hladký parabolický reflektor vysílá zaostřený světelný kužel s mírným plynulým halo a světlem koncentrovaným do středu. Elektronika svítilny disponuje konstantní regulací, která zaručuje stabilní světelný výkon i při pozvolném vybíjení baterie. 

Napájení zajišťuje moderní lithium-iontový akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh, který je vybaven vlastním micro-USB konektorem. Lze ho tedy dobíjet nejen v nabíječce, ale pomocí přibaleného USB kabelu třeba z počítače či powerbanky. V případě potřeby se dá nahradit dvěma jednorázovými lithiovými bateriemi CR123A, které se používají např. při extrémně nízkých teplotách nebo při bojovém nasazení.  

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku a povrch je upravený tvrdou anodizací III. typu. Hned tak nějaký náraz proto baterce neuškodí a také se snadno nepoškrábe při používání. I když spadne do vody, může svítit dál, její vodotěsnost je testována 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut a odpovídá, stejně jako její prachotěsnost, stupni IP68. 

Svítilna PD35 V3.0 je opatřena ocelovou snímací sponou, takže je možné si ji zavěsit např. na kapsu. Boční tlačítko, kterým se přepínají světelné režimy, je zároveň indikátorem, barevnými diodami informuje o stavu nabití akumulátoru.

Nová verze Fenixu PD35 je obzvlášť přínosná pro ozbrojené složky. Délka 13,4 cm a zejména průměr svítilny 2,3 cm umožňuje snadné upevnění na dlouhou zbraň. Střelci v noci uvítají nejenom úzký směrový kužel světla, ale také volitelný kabelový spínač Fenix AER-02, kterým se světlo na zbrani pohodlně dálkově obsluhuje. 

Taktickým koncovým spínačem se dá svítilna dobře ovládat i v rukavicích. Světlo se tak okamžitě zapne, vypne, případně jen krátce rozsvítí namáčknutím. Také díky rýhování na povrchu svítilna z rukavic snadno nevyklouzne. Pro snazší nošení je kromě spony s modelem dodáváno také pouzdro na opasek.

Stroboskop se světelnou silou 1700 lumenů a proměnlivou frekvencí pomáhá zejména policistům, protože s ním lze pacifikovat nebezpečného útočníka. Tato funkce dá též využít k nouzové signalizaci. Mezi dalšími pěti režimy svícení má velký význam nejen turbo s mohutným světelným tokem a dosvitem, ale také úsporný ekorežim, který s pouhými 5 lumeny poslouží v situacích, kdy je třeba světlo maximálně utajit, tedy např. při vojenských a policejních akcích. Navíc dosahuje výdrže téměř 10 dní nepřetržitého provozu. 

Za povšimnutí stojí i další doplňky, které je možné dokoupit a užitečnost svítilny tím ještě umocnit: s dopravním kuželem AOT-S se stává cenným nástrojem pro dopravní policii, barevné filtry představují další pomůcku pro lov a signalizaci, difuzér AOD-S zase příznivě rozptýlí a zmírní světlo reflektoru v místnosti či ve stanu, nevelká hmotnost svítilny s akumulátorem 134 g nahrává použití na cyklistické přilbě za pomoci BikeBlocku a samozřejmě i na řídítkách kola s držákem Fenix ALB-10. Dá se tedy využít také při sportu a pro její silný výkon a malé rozměry po ní sáhne širší spektrum uživatelů při práci a v přírodě.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilna Fenix PD35 V3.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz