Taktická nabíjecí svítilna Fenix PD36R PRO
Svítilna Fenix PD36R PRO spojuje taktické kvality s kapesními rozměry

Praha, 8. 2. 2023 - Nabíjecí taktická svítilna PD36R PRO je zdrojem silného světla až 2800 lumenů, v případě potřeby dosáhne výdrže 42 hodin a její energie se obnovuje nabíjením přes USB-C konektor. Nejde o choulostivou hračku, která se rozbije, sotva jednou upadne na zem, naopak se svou nárazuvzdorností a vodotěsností je ideální do terénu. S využitím stroboskopu a úderného ráfku se může stát i nástrojem sebeobrany. Její ovládání je díky koncovému duálnímu spínači rychlé a spolehlivé. Proto prokáže dobré služby zvláště ozbrojeným složkám a profesionálům.

Slibný trend v technickém vývoji svítilen Fenix se projevuje zejména v kombinaci stále modernějších diod a akumulátorů. Tentokrát je použita LED Luminus SFT-70, která hladkým reflektorem dokáže vyslat úzký kužel světla až do vzdálenosti 380 metrů. V  turbo režimu vyvine výkon 2800 lumenů a může tak i za naprosté tmy osvětlit členitý a málo přehledný terén. Silný světelný tok je při delším zapnutí regulován inteligentní ochranou proti přehřátí. V běžnějších situacích, kdy postačí mírnější světlo, jsou k dispozici nižší stupně a v úsporném režimu je možné svítit až 42 hodin.

Lithium-iontový akumulátor 21700 vyniká vysokou kapacitou 5000 mAh. Velmi dobrá životnost a bezpečnost patří již ke standardním kvalitám Li-ion baterií Fenixu, k dalším přednostem tohoto akumulátoru se řadí také nadprůměrný nabíjecí proud a proudový odběr. Dá se dobíjet přes konektor USB-C přímo ve svítilně. 

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, dobře odolává pádům a nárazům. Povrch je zpracovaný tvrdou anodizací III. typu, proto se také snadno neodře a nepoškrábe. Pád do vody svítilně rovněž neuškodí. Její vodotěsnost a prachotěsnost dosahuje standardu IP68, to znamená, že je např. schopna svítit ještě půl hodiny v hloubce 2 metrů.

Po modelu Fenix PD35R je i tato svítilna řady PD vybavena nejen koncovým spínačem, ale též druhým tlačítkem na koncovce, tedy duálním spínačem. To umožňuje operativně světlo zapínat, vypínat a také snadno měnit světelné režimy. Pomocí funkce momentary on/off se dá krátce rozsvítit i zhasnout pouhým namáčknutím hlavního tlačítka. V případě nouze lze okamžitě aktivovat stroboskop s proměnlivou frekvencí, který dezorientuje nebezpečného útočníka nebo vyšle signál daleko viditelný. To vše je cenná výbava pro profesionály - policisty, vojáky, záchranáře, kteří často potřebují světlo rychle použít, někdy i rychle skrýt a zpravidla ho ovládají v rukavicích. 

Úderný ráfek na okraji reflektoru může též sloužit k sebeobraně nebo k rozbíjení skla např. při záchranných akcích. Bezvýznamný není ani rýhovaný povrch, který v rukavicích neprokluzuje. V praxi se často užije i snímatelný kovový klip, díky němuž se může svítilna upevnit na oděv a při odložení se nikam neskutálí.

Mnohé svítilny řady PD mají taktické využití i při svých menších rozměrech. Model Fenix PD36R PRO jimi disponuje i přesto, že využívá rozměrnější akumulátor. Při délce 14,6 cm se stále dá nosit v kapse a jeho průměr (2,57 cm) umožňuje připevnění na dlouhou zbraň. Proto se obec uživatelů PD36R PRO rozšiřuje i o myslivce, kteří si mohou navíc pořídit kompatibilní příslušenství, jako např. kabelový spínač Fenix AER-05 a celou řadu montáží. Všechny uvedené vlastnosti svítilny ovšem najdou uplatnění i při ostraze objektů a při turistice. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktická svítilna Fenix PD36R PRO je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz