Nabíjecí LED svítilna Fenix TK72R
TK72R překonává výkon všech předešlých svítilen Fenixu

Praha, 25. dubna 2018 - Je to pravý „Terminátor“ mezi svítilnami, který dokáže vystupňovat výkon od 100 do 9000 lumenů a díky třem diodám září širokým kuželem až do vzdálenosti 286 metrů. Zdrojem je interní Li-ion akumulátor, který lze přímo ve svítilně dobíjet pomocí micro-USB konektoru. Fenix tak připravil nový dárek pro policisty, záchranáře a další specialisty. Díky svým vlastnostem je svítilna TK72R cennou pomůckou při ostraze rozlehlých areálů i při nočních průzkumných a záchranných operacích.

Tlačítkovým ovládáním můžeme postupně zvýšit výkon proudící ze tří reflektorů v krocích po 100 lumenech, až se svítilna naplno rozzáří jako „tříoký bůh Šiva“ světelným tokem 9000 lumenů. Lze také použít stroboskopický režim, vhodný např. pro signalizaci v nouzových situacích. Diody  Cree XHP70 mají úctyhodnou životnost až 50 000 hodin. Při maximálním svícení vydrží svítilna bez nabití cca 50 minut, na minimální výkon může svítit 50 hodin. U každé svítilny je nemilé, když ji chceme použít a odněkud ji vytáhneme svítící a téměř vybitou. Ale i na to je zde pamatováno. Ovládací tlačítka lze na dobu přepravy nebo uložení uzamknout.

Na míru vyrobený akumulátor Li-ion má kapacitu 7000 mAh/7,2 V (50,4 Wh) a při výměně nemusíme řešit hledání správné polarizace, lze ho do svítilny vložit oběma směry. Na OLED displeji si můžeme udržovat přehled o stavu baterie, zvoleném režimu a době svícení. Na plné dobití je potřeba zhruba 6 hodin, kromě přiloženého USB adaptéru lze v praxi použít i např. nabíječku na mobilní telefon nebo USB adaptér v autě. Nabitá svítilna se vám zas dovede odvděčit tím, že ve funkci powerbanky dodá energii například vašemu mobilu.

Je to zdatný pomocník, který se nenechá „utahat“ – disponuje ochranou proti přílišnému vybití akumulátoru i proti přehřátí. Při poklesu napětí pod určitou hranici automaticky přepne do nižšího režimu. Když se překročí teplota 65 °C, svítilna rovněž automaticky sníží výkon na 2500 lumenů, po ochlazení lze samozřejmě úroveň světelného toku opět zvýšit. Krom toho, že dokáže pracovat v 11 režimech, má i dobrou paměť a po zapnutí funguje v naposled užitém módu (s výjimkou režimu záblesků).

Tato supersvítilna také úspěšně odolává nepříznivým podmínkám. Je vodotěsná (testováno v hloubce 2 metry po dobu 30 minut) a prachotěsná dle stupně ochrany IP68. Ani pád z výšky 1 metru jí neublíží. Je vyrobená z leteckého tvrzeného hliníku, každý reflektor je doplněn o ráfek z nerezové oceli a chrání ho tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem. Vroubkovaná rukojeť jen tak nevyklouzne z ruky a i v rukavicích je ovládání snadné.

Co se týče velikosti, všechny uvedené přednosti výrobce spojil s relativně malými rozměry – délkou 15,6 cm a průměrem 5,9 cm (u reflektoru, tělo je ještě o 9 mm užší). Vzhledem k výkonu je překvapivě nízká i váha 635 gramů.

Všechny klíčové parametry svítilny (především světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a  nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK72R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 8499 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, velmi pokročilým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty a samozřejmě i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/Kroniumcz

Nike footwearShop: Nike