Taktická svítilna Fenix PD35 TAC
Taktická edice populární svítilny Fenix PD35 potěší všechny profesionály

Praha, 14. září 2015 – Žhavou novinkou v nabídce značky Fenix je vylepšená verze oblíbené taktické svítilny PD35 s označením TAC. Při zachování kapesních rozměrů, necelých 14 centimetrů na délku, nyní nabízí světelný výkon až 1 000 lumenů a dvousetmetrový dosvit.

Nově představené svítilně PD35 TAC (Tactical Edition) sluší podtitul: více výkonná, více taktická. Podstatným vylepšením ve prospěch taktického využití prošlo její ovládání. Uživatel může svítilnu přenastavit mezi outdoorovým a taktickým módem, který umožňuje její zjednodušené a zrychlené ovládání. V taktickém módu se jedním zmáčknutím spínače na konci svítilny aktivuje maximální světelný režim. Jeho dvojím stisknutím dochází k aktivaci stroboskopu s proměnnou zábleskovou frekvencí a trojitým stiskem se zapne nízký světelný režim. Outdoorový mód nabízí celkem šest režimů, kdy lze volit mezi maximálním výkonem a dlouhou výdrží. Nejvýkonnější turbo režim s 1000 lumeny svítilna poskytne po dobu celkem 1,2 hodiny, pro zamezení jejího přehřátí však elektronika po pěti minutách svítilnu sama přepne do druhého nejvyššího režimu s 500 lumeny. Úctyhodnou výdrž téměř šesti dnů nepřetržitého svícení poskytuje nejnižší režim s 8 lumeny, který dostačuje pro orientaci v nejbližším terénu a přitom nebudí nechtěnou pozornost v okolí, vyhovující je také pro orientační osvětlení místnosti nebo například pro noční čtení map. Stroboskopický režim s proměnnou frekvencí potom ocení především profesionálové k odvrácení bezprostředně hrozícího útoku, oslepení podezřelého, poslouží také jako výstražné či signální znamení například při pátracích akcích.

Vysoce výkonná, uživatelsky univerzální svítilna PD35 TAC plně uspokojí jak nároky profesionálů, tak také všech ostatních, kdo chtějí mít při ruce kvalitní multifunkční svítilnu. Podobně jako její minulé dvě generace najde uplatnění v řadách kriminalistů, specialistů ze zásahových jednotek, vojáků, ale stejně tak mezi lovci. Samozřejmostí je možnost dokoupení montáže na dlouhou zbraň, kabelového spínače a barevných filtrů. Velmi příznivý poměr cena/výkon otevírá PD35 TAC prostor pro uplatnění také u stoupenců outdoorových aktivit, jeskyňářů, turistů a cestovatelů. Svítilnu lze navíc pomocí držáku na kolo (není součástí balení) upevnit na řidítka. Při dokoupení difuzéru se svítilna promění ve vysoce výkonnou lucernu vhodnou pro práci v dílně, či osvětlení místnosti. V neposlední řadě je PD35 TAC perfektní a užitečný gadget pro muže, kteří si potrpí na vysoce kvalitní a odolné výrobky.

PD35 TAC je napájena jedním akumulátorem typu 18650 nebo alternativně dvěma jednorázovými CR123A bateriemi. Osazena je špičkovou LED Cree XP-L, což je vůbec první komerčně použitá dioda, která dosahuje účinnosti až 200 lumenů na watt. Tělo svítilny, které bez baterií váží pouhých 89 gramů, je vyrobeno z leteckého duralu. Odolnost povrchu dodává tvrdá anodizace typu III. Výrobce garantuje vodotěsnost dle standardu IPX8 do dvou metrů hloubky a nárazuvzdornost při pádu z výšky jednoho metru.

Všechny parametry svítilny jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix PD35 TAC je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 999  Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

trace affiliate linkAIR MAX PLUS