Taktická svítilna Fenix TK11 TAC
Taktická svítilna Fenix TK11 TAC šlape jako hodinky – svítí vždy, všude a za jakýchkoli podmínek

Svítilna Fenix TK11 TAC je vybavena špičkovou LED SST-40 od amerického výrobce Luminus. Napájet ji lze s pomocí li-ion akumulátoru 18650 nebo dvěma jednorázovými CR123A bateriemi. Uživatel má na výběr dva světelné módy dle způsobu užití. 


V taktickém módu se svítilna zapne vždy v nejsilnějším režimu s výkonem 1 600 lumenů. K dispozici je i stroboskop s proměnlivou frekvencí používaný k sebeobraně a pro profesionální zásahy. V turbo režimu vydrží Fenix TK11 TAC svítit až 2 hodiny. Tento mód ocení především policisté a vojáci, kteří potřebují v akci pohotově a co nejlíp vidět. 


Služební mód nabízí kromě turbo režimu a stroboskopu další dva stupně výkonu. Jeden o síle 500 lumenů s vydrží 4,5 hodiny, druhý poskytuje výkon 50 lumenů až po dobu 47,5 hodiny. Přepínaní mezi režimy je velice jednoduché pomocí tlačítka na koncovce a je možné jej provádět i v rukavicích. Snadné je rovněž navolení služebního nebo taktického módu, které se provádí otočným ovladačem na konci svítilny. Ten slouží také jako zámek, aby nedošlo k nečekanému zapnutí a vybití svítilny.


Bytelná svítilna vhodná do extrémních podmínek

Fenix TK11 TAC je vyrobena z tvrzeného leteckého hliníku a snese i velmi hrubé zacházení v extrémních podmínkách. Odolává pádům z jednoho metru, je prachotěsná a vodotěsnost má testovanou dle standardu IP68 po dobu 30 minut v hloubce 2 metrů. Vnitřní část konstrukce TK11 TAC je vybavena silnými pružinami, díky kterým svítilna upevněná na dlouhé zbrani dobře odolává zpětným rázům při střelbě. Kromě toho je opatřena praktickou sponou, pomocí níž jí lze pohodlně připevnit na opasek, kapsu apod.


Protože u svítilen zapnutých na plný výkon dochází při delším používání vlivem zbytkového tepla ke zvyšování teploty, je Fenix TK11 TAC vybavena inteligentní ochranou proti přehřívání. Po zahřátí nad teplotu 60° C se začne postupně snižovat výkon, dokud se teplota neustálí. Poté se svítilna vrátí na původní výkon.


Kompaktní svítilna šitá na míru profíkům

Součástí balení je také pouzdro na opasek. K tomu si lze přikoupit různé praktické příslušenství jako je výstražný dopravní kužel, vzdálený spínač pro pohodlnější ovládání svítilny upevněné na dlouhé zbrani a dále barevné filtry, které využijí například kriminalisté při ohledávání místa činu. Fenix TK11 TAC svými parametry vyhovuje vysokým požadavkům profesionálů z řad armády, policie a záchranných sborů, pro něž představuje nanejvýš spolehlivou svítilnu do akce. Vysoký výkon, jednoduché ovládání a maximální odolnost vyhovuje rovněž myslivcům, rybářům a outdoorovým nadšencům. Uplatnění najde ale i mezi fanoušky airsoftu, paintballu, nebo sportovní střelby.


Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


Taktická svítilna Fenix TK11 TAC je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1 999 Kč.

Informace pro redakce


O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí 

v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.


Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Napájecí elektronika s mimořádně vysokou účinností poskytuje efektivní využití energie baterií a i déle než měsíc nepřetržitého svitu. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.


Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených  a záchranných složkách, vysoké renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.


Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz/


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 734 793 440

fax: 233 379 805

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz/

youtube: www.youtube.com/user/Kroniumcz

facebook: www.facebook.com/kroniumcz/

instagram: www.instagram.com/kronium.cz/

twitter: www.twitter.com/kronium

Running sportsNike air max