Taktická svítilna Fenix TK22
Taktická svítilna Fenix TK22 kombinuje úctyhodný proud světa, daleký dosvit, vysokou odolnost i malé rozměry

Praha, 15. prosince 2019 - Nejnovější generace taktické svítilny Fenix TK22 dosahuje světelného výkonu 1600 lumenů a dosvitu 405 metrů. U baterky s jednou diodou a jedním akumulátorem se jedná o naprosto špičkové parametry. Takové vnitřní vybavení zároveň umožňuje zachovat váhu a rozměry přiměřené každodennímu nošení. Připočteme-li znamenitou odolnost a vodotěsnost, tato novinka Fenixu představuje moderní výzbroj pro vojáky, policisty, lovce, záchranáře a všechny, kdo podnikají náročné akce v nočním terénu. 

V modelu TK22 vrcholí vývojová řada taktických svítilen Fenixu, která během 11 let zosminásobila světelný výkon a zdvojnásobila dosvit. Zdroj světla dospěl do podoby moderní LED SST-40 od amerického výrobce Luminus. Dioda vyniká obdivuhodnou účinností 200 lumenů na 1 watt a dokáže vyvinout světelný tok až 1600 lumenů. Hladký reflektor může vyslat dobře zaostřený kužel světla až do vzdálenosti 405 metrů. Nechybí tu ani funkce oslnivého stroboskopu s proměnlivou frekvencí. 

Podle potřeby se mohou volit i nižší výkonnostní režimy, při použití úsporného stupně 30 lumenů lze počítat s výdrží 80 hodin. Elektronika svítilny reguluje výkon, aby se udržoval na konstantní úrovni i při postupném vybíjení baterie. Významnou předností je také inteligentní ochrana proti přehřátí. Intenzita světla se automaticky sníží, jakmile interní teplota dosáhne 55 °C. Přesto je možné i v nejvyšším turbo režimu svítit 15 minut.

Standardní kvalitou svítilen Fenix je nárazuvzdorné tělo vyrobené z leteckého hliníku. Jeho pevnost je testována při pádech z výše 1 metru. Povrch chrání úprava tvrdou anodizací a  reflektor kryje tvrzená skleněná čočka s antireflexním povrchem. Svítilna je také prachotěsná a vodotěsná dle standardu IP68, odolává vodě do hloubky 2 metrů po dobu 30 minut. 

Model TK22 výrobce vyslal na trh ve dvou verzích. Zdokonalená podoba dřívější TK22, Fenix TK22 V2.0 (na snímku), může alternativně využívat dva typy baterií. Lze do ní vložit lithium-iontový akumulátor 21700, který disponuje vysokou kapacitou 5000 mAh. V příslušenství svítilny je k dispozici redukce, díky níž je možné použít také Li-ion akumulátor 18650 (při nižších nárocích na výkon a výdrž). 

Druhá varianta, Fenix TK22 Ultimate Edition, jde v inovaci ještě o kousek dále. Také ji lze díky redukci napájet oběma druhy baterií. Je dodávána s Li-ion akumulátorem 21700 též s kapacitou 5000 mAh, který má navíc USB-C konektor. Díky němu není uživatel odkázán na speciální nabíječku (např. Fenix ARE-D1), která je s ohledem na rozměry tohoto nového typu baterie nezbytná, a vystačí si s USB-C kabelem například k nabíjení mobilu.

 Praktickou výbavou obou TK22 je také úderný ráfek na hlavě svítilny, který záchranářům umožňuje nouzové rozbíjení skla a ozbrojeným složkám poslouží pro boj zblízka. U modelu Ultimate Edition je korunka kolem reflektoru zhotovena z oceli a opatřena třemi wolframovými hroty s vysokou tvrdostí.

Obě verze mají společný taktický koncový spínač, který usnadňuje rychlé a operativní ovládání, a to i v rukavicích. Díky rýhovanému povrchu rukojeť snadno nevyklouzne z ruky. S délkou 15 cm, průměrem těla 2,5 cm a hlavy 4 cm, při hmotnosti 200 - 225 g i s baterií se dá svítilna snadno nosit třeba na opasku, v pouzdře, nebo zavěšená za kovovou sponu. Policisté ji mohou s nasazeným dopravním kuželem AOT-L využívat také k dopravní signalizaci, lovci ji různými druhy montáže snadno připevní na dlouhou zbraň. Všichni profesionálové se na ni mohou spolehnout v obtížných situacích, kterým v terénu čelí. Policejní akce za snížené viditelnosti zahrnují i pacifikování nebezpečných osob, armáda často operuje v horských či pouštních podmínkách, za extrémních teplot či vlhkosti, záchranáři musí překonávat překážky při záchraně lidských životů. Taktická svítilna TK22 sdružuje vlastnosti, které na všechny tyto činností pamatují.

Všechny její klíčové parametry (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktické svítilny Fenix TK22 V2.0 a Fenix TK22 Ultimate Edition jsou dostupné v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena s DPH je 2299 Kč (V2.0) a 2899 Kč (UE). 


Informace pro redakce

 

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz


bridgemediaNike Air Force 1 07 Khaki Dark Green Medium Olive /Black-Starfish