Nabíjecí čelovka Fenix HP30R V2.0
Vlajková loď čelovek Fenixu HP30R V2.0 exceluje svým špičkovým výkonem a vynalézavým ovládáním

Praha 24. 1. 2022 - Nová generace nabíjecí svítilny HP30R nejen téměř zdvojnásobila světelný výkon předešlé verze, světelným tokem 3000 lumenů vysoko předčí i ostatní čelovky Fenixu. Má též znamenitý dosvit, dvojitou akumulátorovou „nálož“ a dobíjení přes konektor USB-C. Svou předchůdkyni zdokonaluje také snadným a rychlým ovládáním. Je dobrým pomocníkem při záchranných a pátracích akcích, při práci za ztížených podmínek a v náročných, zejména zimních sportech.

Model Fenix HP30R V2.0 disponuje dálkovým reflektorem a dvojicí reflektorů s širším kuželem světla. Uživatel si s ním tedy může posvítit do dálky i orientovat se v nejbližším okolí. Dálkový reflektor je osazen diodou Cree XHP50, jejíž světelný výkon lze vystupňovat od 50 až do 2000 lumenů. U dvojice širokých reflektorů je rovněž možné regulovat intenzitu světla, nejnižší režim má výdrž úctyhodných 120 hodin, tedy 5 dní nepřetržitého svícení.

Reflektory jsou také odlišené barvou světla. Dioda dálkového vyzařuje chladnější denní bílou (5500 - 6500 Kelvinů), která navozuje subjektivní pocit ještě silnějšího výkonu. Obě LED širokých reflektorů, Cree XP-G3 S4, vydávají světlo s teplejším odstínem neutrální bílé (4000 - 5000 Kelvinů), která dobře vykresluje barvy a tvary v noční přírodě i v interiéru při práci.

Nová verze čelovky přichází nejen s dokonalejšími diodami a akumulátory, ale také s vylepšeným systémem ovládání. Otáčivý knoflík s tlačítkem umožňuje rychlou volbu režimů, přepínání mezi oběma typy reflektorů i jejich společné zapnutí. Když všechny tři světelné zdroje spojí své síly v kombinovaném modu, výkon stoupne na 3000 lumenů a vznikne složený kužel světla s dosvitem 270 m. 

Elektronika svítilny digitálně reguluje konstantní proud a zajišťuje tak stálý světelný výkon i při snižování napětí v bateriích. Zabezpečuje i ochranu proti přehřátí, v čemž ji pomáhá také žebrování povrchu čelovky, umožňující efektivní chlazení.

Li-ion akumulátor 21700 s vysokou kapacitou 5000 mAh je silným zdrojem těch nejvýkonnějších čelovek Fenixu. Novou HP30R napájejí tyto akumulátory dva. Dobíjejí se pomocí konektoru USB-C, díky němuž se i zcela vybité baterie nabijí cca za 4 a půl hodiny. Kromě toho je k dispozici i výstupní konektor, kterým se dají nabíjet jiná USB zařízení. Čelovka tedy může být i vysoce kapacitní powerbankou, jež zvládne při pobytu mimo civilizaci například několikrát dobít mobil. 

Použití dvou akumulátorů sice zvětšuje rozměry a hmotnost bateriového pouzdra, to však je možné upevnit nejen na týl, ale i na opasek, případně vložit do kapsy či do batohu. A to díky příslušenství dodávanému se svítilnou - prodlužovacímu kabelu a nerezovému nosiči na opasek. Pak se snáze využije nadprůměrných parametrů čelovky při sportu nebo při pohybu v obtížném terénu. V zimním období se zároveň akumulátory chrání pod oděvem či v batohu před mrazem.

Čelovka je prachotěsná a voděodolná dle stupně IP66, žádná průtrž mračen ji nemůže ohrozit. Navíc je funkční i ve velkém teplotním rozmezí, od -35 °C po 45 C°. Tělo je zhotoveno ze slitiny leteckého hliníku, jeho nárazuvzdornost je testována z výšky 2 metrů. 

K příslušenství náleží i držáky pro upevnění na přilbu. Svítilna se obzvlášť dobře uplatní v různých průmyslových provozech, také ve stavebnictví, při práci ve výškách nebo při opravách elektrického vedení. Svým silným světlem překlene velké vzdálenosti v horách, zpřístupní temné jeskyně, věrně provází při náročných expedicích. Je mobilním pomocníkem záchranářů, členů horské služby, speleologů. Dobře ji využijí skialpinisté, běžci na lyžích, zvláště ve vytrvalostních disciplínách, a také příznivci mushingu, závodů psích spřežení.  

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HP30R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 5999 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz