Vydejte se za dobrodružstvím se zaostřovací čelovkou Fenix HL40R

Praha, 13. února 2018 – Zdrojem světla zoomovací čelovky Fenix HL40R je moderní LED Cree XP-L HI V2, jejíž světlo usměrňuje speciální TIR (Total Internal Reflection) optika s možností nastavení šířky světelného kuželu (funkce ostření/zoom). Vysoký světelný tok a daleký dosvit posouvá hranice moderního svícení opět dále.

K dispozici je celkem 7 režimů včetně zábleskové signalizace SOS pro krizové situace. Volba módu pro různé typy situací z čelovky dělá velmi univerzální svítilnu využitelnou při širokém spektru aktivit. K ovládání čelovky slouží dvě tlačítka na vrchní straně. Manipulaci si uživatel rychle osvojí, využívá kombinace krátkých a dlouhých stisků, aby nebylo nutné vždy projít všechny úrovně. Minimální výkon v eco módu jsou 4 lumeny pro velmi úsporné svícení například ve stanu a maximální, takzvaný burst režim, dosahuje již zmiňovaných 600 lumenů. Tento špičkový světelný tok využijete pravděpodobně jen krátkodobě v extrémně obtížných podmínkách. Při pohybu v běžném terénu spíše upřednostníte jedno z energeticky úspornějších nastavení. Čelovka současně disponuje ochranou proti přehřátí, po jedné minutě provozu v burstu se automaticky přepne zpět do předchozího stavu. Výdrž se pohybuje v závislosti na zvoleném světelném výkonu od 1,2 hodiny až po úctyhodných 200 hodin. Předností ovládání je možnost uzamčení, aby nedošlo k nechtěnému zapnutí a vybití při přepravě. Samozřejmostí je naklápění i indikace stavu nabití baterie.

Napájení zajišťuje zabudovaný lithiumpolymerový akumulátor o kapacitě 2000 mAh, který se nabíjí přímo ve svítilně přes micro-USB konektor. Čelovku je možné nabíjet jak ze sítě, tak z powerbanky či notebooku. Na plné nabití akumulátoru jsou potřeba zhruba čtyři hodiny. K užití v náročných podmínkách čelovku předurčuje kompaktní tělo z kombinace slitiny leteckého hliníku a odolného plastu. Čelovka je konstruována jako nárazuvzdorná, vydrží pád minimálně z výšky jednoho metru. I přes nastavitelnou optiku si čelová svítilna zachovává voděodolnost dle standardu IP66, takže bez problémů odolá i silnému dešti.

Popruh čelovky je opatřen reflexními prvky, které zajišťují dobrou všesměrovou viditelnost a zvyšují bezpečnost při pohybu po neosvětlené silnici. Uživatel tím naplňuje i zákonnou povinnost reflexních prvků při pohybu po vozovce mimo obec.

Kombinace vysokého výkonu, relativně nízké hmotnosti a zoomu z Fenix HL40R dělá unikátní pracovní nástroj a všestranného pomocníka pro volný čas a aktivní pohyb v přírodě po setmění. Výborně poslouží jako čelová svítilna na turistiku, běhání, kempování, fotografování, pro rybáře, ale uplatní se i při pátracích a záchranných pracích. Skladná, spolehlivá a výkonná čelovka by při výpravách do přírody nikdy neměla chybět.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HL40R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1599 Kč.

Informace pro redakce

O značce Fenix

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu. Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty a samozřejmě i pro běžné domácí použití.

buy shoesBuy Junior Milwaukee Bucks Logo Essential Hoodie