Nabíjecí svítilna Fenix UC52
Výkonná svítilna Fenix UC52 s OLED displejem je přítelem do nepohody

Praha, 16. března 2018 - Model Fenix UC52 se může pochlubit pozoruhodným světelným výkonem 3100 lumenů a širokým kuželem dosvítí na 253 metrů. Je vybaven vestavěným Li-ion akumulátorem, který lze nabíjet micro-USB konektorem přímo ve svítilně. Plochý tvar, který padne dobře do ruky, a snadné ovládání ocení policisté při pátracích akcích i lovci při dohledávání.

Technické parametry v kombinaci s nevelkými rozměry činí z tohoto nového modelu užitečnou pomůcku pro každého, kdo se pohybuje za snížené viditelnosti v obtížném terénu. Nejedná se jen o záchranáře a ozbrojené složky, ale i o náročné uživatele z řad myslivců, jeskyňářů i turistů. Špičková dioda LED Cree XHP70 dokáže v krocích vystupňovat výkon od 15 do 3100 lumenů. Při maximálním světelném toku vydrží svítit 42 minut, použijeme-li nejnižší stupeň, je schopna nepřetržitě vydávat světlo déle než 3 dny. K dispozici je také režim stroboskopu a SOS signalizace. Stroboskop se dá zapnout přímo a ovládací tlačítka můžeme při přepravě uzamknout. Jako zdroj slouží Li-ion akumulátor s kapacitou 25,2 Wh. Pokud ho úplně vyčerpáme, nabije se do 5 hodin, ale přiloženým kabelem s USB konektorem ho můžeme dobíjet kdykoli, akumulátor netrpí paměťovým efektem.

Svítilna UC52 je vybavena OLED displejem, na kterém můžeme sledovat, do jaké míry je zdroj vybitý a jak dlouho nám ještě vydrží. Tak jako u jiných výrobků Fenixu i zde speciální elektronika zajišťuje digitální konstantní regulaci, která udržuje stabilní světelný výkon až do vybití baterií.

Svítilna je prachotěsná a její ochrana proti vodě dosahuje standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut). Proto se může používat i ve vlhkém prostředí, kterému se nevyhnou např. jachtaři nebo speleologové. Je vyrobena z leteckého tvrzeného hliníku, a tak odolává i nárazům, pád z výšky 1 metru jí neublíží. Povrch je upravován tvrdou anodizací, snadno se nepoškrábe. Dioda je navíc chráněna proti přehřátí, po překročení teploty 65 °C automaticky sníží výkon na polovinu, po ochlazení ho sama zvýší. Při pohybu v terénu přijde vhod i příslušenství, pouzdro, kterým připevníme svítilnu na opasek, nebo poutko k zavěšení na zápěstí.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix UC52 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3899 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, velmi praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro  běžné domácí použití. Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz

MysneakersTHE SNEAKER BULLETIN