Taktická nabíjecí svítilna UC35 XP-L
Vylepšená verze svítilny UC35 XP-L se hodí do ruky i na zbraň

Praha, 3. srpna 2018 - Nová generace nabíjecí svítilny Fenix UC35 XP-L zvýšila výkon na 1000 lumenů a dosvit na 266 metrů. Svou předchůdkyni překonává více než měsíční výdrží trvalého svícení, má i menší rozměry a nižší hmotnost, aniž by slevila na odolnosti a životnosti. Nepochybně obohatí výzbroj bezpečnostních složek, lovců i dalších náročných uživatelů.

Úvodem se podívejme, jak svítilnu hodnotí člověk z praxe. Strážník Městské policie hl. m. Prahy Filip Šťastný nový výrobek otestoval při policejní službě. „Režim maximální intenzity, 1000 lumenů, osvětlí celé fotbalové hřiště a terén až do vzdálenosti 266 metrů. Vezmeme-li v potaz, že nedržíme reflektor s externím zdrojem, ale ruční svítilnu, pak je to skvělý výkon hodný uznání. Ostatní režimy svícení bez problému pokryjí osvětlení od běžné místnosti až po průmyslové haly, a to bez většího úbytku energie z akumulátoru.“ Dodejme, že nový model je také vybaven moonlight režimem 1 lumenu, který může sloužit jako orientační světlo a má výdrž 800 hodin, tedy více než 33 dní. Výkonnostních stupňů je celkem šest. Můžeme je přepínat bočním tlačítkem, které je navíc vybaveno indikační diodou se signalizací stavu baterií.

Nová verze taktické svítilny UC35 dosáhla lepších světelných parametrů díky špičkové diodě Cree XP-L HI V3. K napájení slouží Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který můžeme dobíjet přímo ve svítilně micro-USB konektorem, a to v kterékoli fázi vybití, netrpí paměťovým efektem. Kde k dobíjení nejsou dobré podmínky, akumulátor lze nahradit dvěma jednorázovými lithiovými bateriemi CR123A.

Zdokonalený model, který pod značkou Fenix vstupuje na trh, je nevelký váleček, který se nám ale neskutálí na nerovné ploše, brání tomu rýhování povrchu a ocelová upínací spona. Ve srovnání s předchozí verzí se jeho délka zkrátila o centimetr, je i o 6 g lehčí. Vejde se do každé kapsy, ale dovede vzdorovat velice nepříznivým podmínkám. Tělo svítilny je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku. Odolá nárazům, je prachotěsně a také vodotěsné podle standardu IP68, voda mu neuškodí ani 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut. Svítilna je také vybavena inteligentní ochranou proti přehřátí. Jakmile její teplota překročí 60 °C, automaticky snižuje výkon, dokud se teplota neustálí.

Nová generace UC35 XP-L je vhodná pro taktické použití. Hlavní zadní spínač se dá dobře ovládat i v rukavicích. Je tu k dispozici také oslepující stroboskop s proměnlivou frekvencí, vhodný pro krizové situace. Svítilna však nabízí ještě širší, přímo univerzální využití. Osvědčený válcový tvar s průměrem těla 2,35 cm umožňuje upevnění na dlouhou zbraň. To je dobrá zpráva zejména pro myslivce. Při střelbě lze využít doplňků, jako jsou montáže na zbraňovou lištu nebo montáže magnetické, případně kabelový spínač, který usnadňuje ovládání svítilny na zbrani. Policisté zas mohou na reflektor nasadit červený dopravní kužel, který pomáhá při signalizaci za snížené viditelnosti. K standardnímu příslušenství výrobku patří  šňůrka na zápěstí a pouzdro na opasek, ale lze dokoupit třeba i držák na řídítka a použít tento model při jízdě na kole. Svítilnu, která při malých rozměrech překvapí výtečným světelným výkonem, ocení každý, kdo potřebuje spolehlivého průvodce tmou.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix UC35 XP-L je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2399 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz 
twitter: www.twitter.com/kronium 
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz

Running SneakersSupreme