Nabíjecí čelovka Fenix HM50R
Vysoký výkon mini čelovky Fenix HM50R oceníte nejen na podzim

Praha, 5. října 2017 – Babí léto nás minulo, je tu podzim. My ale víme, jak bez obav ze tmy prožijete v následujícím období vaše aktivity v plném světle. Fenix představuje nezdolného bojovníka s tmou, lehkou čelovku HM50R s micro-USB nabíjením, výkonem 500 lumenů a speciální funkcí prodlužující výdrž.

Zkombinovat nízkou váhu čelovky a dostatečnou kapacitu akumulátorů je oříškem nejen pro běžce, ale především pro konstruktéry lehkých a výkonných outdoorových čelovek. Vývojáři Fenixu si požadavky svých zákazníků vzali za své. Inspirovali se prodejním úspěchem modelu HL50 a na jejím základě vytvořili nový koncept čelovky obohacené o USB nabíjení a praktickou funkci prodloužené výdrže. Při delším použití nové čelovky Fenix HM50R v režimech turbo (500 lumenů), vysoký (130 lumenů) a střední (30 lumenů) elektronika plynule snižuje výkon v malých krocích, aby bylo dosaženo maximální možné doby svícení. Při zachování kolibřích rozměrů a váze pouhých 80 gramů vám proto může v terénu sloužit při použití baterie CR123A  až po dobu 123 hodin. Li-ion akumulátor typu 16340 s kapacitou 700 mAh sice nabídne o něco málo kratší výdrž 90 hodin, ale můžete si jej samozřejmě kdykoliv dobít prostřednictvím micro-USB portu přímo v čelovce nabíječkou na mobil, z notebooku nebo i v autě. Na cesty a do terénu si dnes navíc čím dál více lidí bere powerbanku, či solární panely. Možností nabití je tedy skutečně spoustu. Pokud byste přesto na cestách neměli při ruce zdroj elektrické energie pro dobíjení, můžete alternativně použít již zmiňovanou jednorázovou baterii CR123A.

Dosvit až 80 metrů je u takto malé čelovky neméně překvapující. Vděčí za něj špičkové LED XM-L2 U2 americké firmy Cree. Zmiňovaný výkon, dosvit a výdrž je plně dostačující nejen pro všechny aktivní sportovce, outdooristy, lezce, ale stejně tak rybáře, myslivce a vodáky. Během následujících měsíců dlouhých nocí čelovku s těmito parametry oceníte i v okolí domu, pro zvýšení osobní bezpečnosti při večerních procházkách, nebo v autě pro případy nenadálých událostí. V povinné výbavě auta sice příruční světlo nenajdete, ale při případné výměně pneumatiky ve večerních hodinách budete jejímu dárci nevyjádřitelně vděční. Čelovku navíc při sobě můžete nosit bez obav z jejího poškození. Díky precizní celokovové konstrukci je Fenix HM50R plně nárazuvzdorná a vodotěsná při ponoření až do hloubky 2 metrů pod vodu. Díky těmto parametrům se jí otevírají možnosti pro použití také v řadách profesionálů, jako jsou lékaři a záchranáři, kteří pro výkon svého povolání často potřebují mít po ruce lehké a spolehlivé mobilní světlo. Zdánlivé maličkosti, jako je reflexní popruh a možnost vyjmutí čelovky z držáku a použití coby ruční svítilny jen rozšiřují možnosti Fenix HM50R coby všestranné čelovky. 

Dlouhodobí příznivci značky Fenix jsou přivyklí konstrukční filozofii skokového snižování světelného výkonu. Ten zaručuje stabilní světelný výkon po předvídatelný časový úsek adekvátní kapacitě baterie. Nový model čelovky Fenix HM50R vychází vstříc požadavkům uživatelů, kteří požadují víceméně bezstarostné použití čelovky. Během pohybu v terénu ani nezaznamenáte průběžně se snižující výkon, který zajišťuje nadstandardní výdrž. O aktuálním stavu baterie se můžete kdykoliv informovat díky kontrolním indikačním diodám a včas se tedy rozhodnete, jestli už je vhodné baterii dobít či vyměnit. 

Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HM50R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 599 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest Nike SneakersThe world is yours – Neue Sneaker, Apparel und mehr für Kids