Nabíjecí svítilna Fenix LR40R V2.0
Zdokonalená supersvítilna Fenix LR40R V2.0 přináší světlo i tam, kde lišky dávají dobrou noc

Praha, 8. 8. 2023 - Tato navýsost silná vyhledávací svítilna má nejen nadprůměrný výkon 15 000 lumenů a dosvit 900 metrů, ale také operativní přepínání mezi dálkovým a širokým světelným kuželem. Relativně rychle načerpá energii díky konektoru USB-C a rychlonabíjecím protokolům, přičemž sama může jako powerbanka dodávat energii další přenosné elektronice. Pro nouzové situace je vybavena stroboskopem a SOS blikáním. Jako většina fenixek je vodotěsná a nárazuvzdorná a i při svém enormním výkonu je rozměrově vhodná pro nošení na opasku. Proto může být prodlouženou rukou záchranářů, policistů, strážných, ale i lesníků, chatařů a vůbec všech, kteří jsou často odkázáni jen na příruční zdroj světla. 

Jedná se o novou, pokročilejší verzi, která vůči předešlé LR40R výrazně navýšila světelný tok i dosvit, má o 25 % vyšší kapacitu akumulátoru a přináší i vylepšený způsob ovládání - otočný volič se středovým tlačítkem, kterým se dá svítilna snadno ovládat jednou rukou. Další její novinkou je senzor přiblížení, který zabraňuje tepelnému poškození nějakého předmětu či oslnění odraženým světlem - při přiblížení na méně než cca 6-8 centimetrů se automaticky sníží výkon na 50 lumenů. 

Reflektor je tentokrát osazen prémiovou LED Luminus SFT-70 uprostřed a šestnácti diodami Lumileds HL2X po obvodu. Zatímco středová LED vysílá dálkový kužel světla, obvodové diody obstarávají široký světelný kužel. Pomocí otočného voliče lze obě nastavení pohotově střídat; buď propátrat světlem delší vzdálenost, nebo se orientovat v co nejširším prostoru. Dále je možné obě varianty zkombinovat, čímž se dosáhne extrémně silného světelného výkonu 15 000 lumenů a téměř kilometrového dosvitu.

U dálkového, širokého i kombinovaného kužele lze sílu světla podle potřeby stupňovat, takže svítilna nabízí celkem 16 režimů, včetně signálního SOS blikání a oslňujícího stroboskopu, který je také významným sebeobranným nástrojem. Interní elektronika zabezpečuje s ohledem na silný světelný výkon potřebnou regulaci; jednak ochraňuje svítilnu proti přehřátí a také zabraňuje přílišnému vybití akumulátoru.

Napájecím zdrojem je vestavěný vysokoproudový Li-ion akumulátor s kapacitou 54 Wh. Dobíjí se přímo ve svítilně přes moderní USB-C konektor. Kromě běžných USB adaptérů a powerbank lze k nabíjení použít i adaptéry pro rychlé nabíjení s protokolem QC2.0 a PD2.0, které jsou automaticky detekovány. Úplně vybitý akumulátor se dá obnovit cca za 4 hodiny. Prostřednictvím druhého USB-A portu je zase možné díky funkci powerbanky  dobíjet mobil, vysílačku či jiná USB zařízení.  

Svítilna LR40R V2.0 je plně vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68, ještě 4 hodiny svítí i 2 metry pod hladinou. Tělo z  leteckého hliníku odolává nárazům a pádům a díky tomuto pevnému pancíři dokáže  LR40R V2.0 fungovat v teplotním rozmezí od -35 do 45 °C.  Reflektor je chráněn tvrzenou ultra čistou skleněnou čočkou s antireflexní úpravou. Povrch svítilny opracovaný tvrdou anodizací se také snadno neodře a nepoškrábe. Jeho rýhování zase usnadňuje chlazení a zabraňuje vyklouznutí z ruky, pamatuje na časté používání v rukavicích. 

Okraj reflektoru je opatřený úderným ráfkem z tvrdé oceli. Slouží k rozbíjení skla, např. při vyprošťování z hořících objektů a automobilů. Může být rovněž využit k sebeobraně. Pro praktické každodenní používání má také velký význam možnost uzamknout tlačítka a zabránit tak nechtěnému zapnutí a vybíjení baterie při přepravě. 

Svítilna tedy může prokázat nesmírně cenné služby při pátracích a záchranných akcích. Kromě běžného použití tlumenějšího světla lze u ní počítat i s excelentním výkonem za extrémních podmínek, např. při ostraze rozlehlých objektů, při prohledávání podzemí, rozlehlých jeskynních komplexů, horského terénu i vodních ploch. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix LR40R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 7999 Kč s DPH.

 

 

 

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz