Kick France
ARIGA podpořila projekt Kick France 2013

Praha 15. srpna 2013 ‒ Francií prolétla zpráva, že se skupina sportovců shromážděných kolem projektu Kick Your Life zúčastnila známého závodu Tour de France a rozhodla se projet celou trasu dlouhou 3403 km na koloběžkách. Této akci vyjádřila podporu firma ARIGA s.r.o., která účastníkům dala k dispozici cyklistické svítilny Fenix BT20.

Projekt Kick Your Life se v jednom ze svých nejdůležitějších rozměrů zaměřil na podporu handicapovaných lidí, ke kterým se život nezachoval nejlépe a právě z této myšlenky se odvíjí i jeho optimistický název. Ve světle těchto událostí se zapojila i ARIGA a vyjádřil svou podporu zapůjčením nejkvalitnějších cyklistických svítilen z řady Fenix s možností montáží na řídítka i cyklistickou přilbu.

Kick France 2013Koloběžkáři byli pod velkým tlakem, neboť museli držet krok s profesionálními cyklisty na závodních kolech, které jsou oproti koloběžkám mnohonásobně rychlejší. To vyžadovalo mnohem náročnější a především i déletrvající fyzické vypětí. Proto trase, na kterou měli závodníci většinou jen šest hodin jízdy, museli naši hoši věnovat i osmnáct hodin nepřetržité jízdy a mnohdy tak končili svou etapu až pozdě v noci.

Cyklistická svítilna BT20 disponuje světelným tokem 750 lumenů a pyšní se dosvitem přes 156 m a to především díky LED Cree XM-L T6 neutral white. Právě díky této diodě disponuje teplejším odstínem světla, které umožňuje přirozenější a především kontrastnější rozlišování barev v terénu. Je schopna nepřetržitého svícení po dobu až dvaceti hodin, což z ní činí dokonalou svítilnu pro dlouhé výlety na kole i koloběžce.

„Určitě jsme byli rádi, že nám svítilny během jízdy nezhasly a skutečně svítily po celou noc,“ podělil se o své zážitky jeden ze závodníků Jan Vášek, „Když jsme jednou v noci projížděli poblíž Mont Menu, vystrašila jejich silná záře skupinku slavících fanoušků, kteří na chvíli uvěřili, že už na ně skutečně jede policie.“

Kick France 2013BT20 je nárazuvzdorná i vodotěsná, a to v souladu s normou  ANSI/NEMA FL 1-2009. Disponuje celkem pěti režimy svícení o výkonech 750, 450, 300 a 100 lumenů, přičemž posledním je režim varovného blikání. Využívá k napájení dvou li-ion akumulátorů 18650 nebo čtyř lithiových CR123 baterií. Její rozměry jsou 6,8 cm x 4,3 cm x 5,7 cm a bez baterií váží příjemných 121 gramů, což z ní činí ideální svítilnu pro každého cyklistu.

Více informací o svítilně Fenix BT20 naleznete na stránkách www.svitilny-fenix.cz nebo www.kronium.cz.Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení sedm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix