Čelová svítilna Fenix HP30
Čelovka Fenix HP30 s výkonem 900 lumenů rozzáří noc

Praha, 13. března 2014 ‒ Fenix s novým modelem HP30 opět posouvá hranice čelových svítilen. Jedná se o vysoce výkonnou čelovku s řadou praktických vylepšení pro použití v nejnáročnějších podmínkách. Díky moderní LED dokáže poskytnout světelný tok až 900 lumenů a dosvit přes 230 metrů.

Světelným zdrojem je nejnovější LED XM-L2 U2 od amerického výrobce Cree, která dosahuje účinnosti přes 180 lumenů na watt. V kombinaci s hladkým hliníkovým reflektorem dokáže čelovka dle normy ANSI/NEMA FL-1 poslat světlo až do vzdálenosti 233 metrů. Jedná se tak o nejsilnější čelovku v nabídce značky Fenix.

Čelová svítilna Fenix HP30K napájení lze použít dva li-ion akumulátory typu 18650 nebo čtyři jednorázové lithiové baterie CR123A. Uloženy jsou ve voděodolném pouzdru a k reflektoru je připojuje kabel o délce jeden a půl metru. Pomocí přibalené spony je možné pouzdro připevnit na opasek nebo uložit do kapsy či batohu. Zvyšuje se tím komfort nošení a v zimě jsou baterie lépe chráněny proti mrazu.

HP30 disponuje šesti režimy výkonu včetně SOS módu pro případ nouze. Nejnižší režim o výkonu 4 lumeny má výdrž 300 hodin, tedy 12 dní nepřetržitého svícení. Krátkodobý Burst mód se aktivuje po dobu stisknutí oranžového tlačítka a poskytuje světelný tok až 900 lumenů. Nejsilnější trvalý režim s výkonem 500 lumenů vydrží po dobu takřka 4 hodin.

Pro pohyb v hustém porostu je čelovka vybavena sklopným difuzérem, který jednoduchým pohybem změní světelný kužel z dálkového na široký, jenž přehledně osvětlí nejbližší okolí. Reflektor je krokově polohovatelný pro snadnou změnu směru svícení. Ovládání čelovky Fenix HP30 je šikovně kryto za plastovým výstupkem, takže nehrozí nechtěné zapnutí například při přepravě v zavazadle.

Na bateriovém pouzdře výrobce uplatnil několik zajímavých inovací. Na vrchní části pouzdra je umístěno tlačítko, po jehož stisknutí nám indikační diody zobrazí stav nabití baterií. Dále se na pouzdře nachází USB výstup, takže čelovku lze použít i jako záložní zdroj pro dobíjení mobilního telefonu či GPS navigace.

Čelovka je vyrobena ze slitiny hliníku a z odolných plastů. Bez baterií je celková hmotnost 276,5 gramu. Reflektor je vybaven čirým tvrzeným sklíčkem s antireflexní úpravou pro maximální průsvitnost.

Fenix HP30 je díky použitým materiálům vhodná pro ty nejnáročnější podmínky, jaké lze na cestách potkat. Využijí ho všichni, kdo potřebují extrémní výkon po dlouhou dobu, například sportovci při rychlých outdoorových aktivitách nebo záchranáři při nočních zásazích. Zachovává si všechny přednosti čelovek Fenix, jako je voděodolnost, nárazuvzdornost a především spolehlivost.

Čelovka Fenix HP30 je dostupná v internetovém obchodě Kronium.cz a u dalších prodejců značky Fenix za cenu 2499,- Kč včetně DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix