Čelovka Fenix HL22
Fenix razantně obměňuje základní řadu čelovek

Praha, 11. února 2014 – Čelovky jsou dnes nejoblíbenějším typem svítilen českého zákazníka a tak se Fenix rozhodl urychlit zavádění inovativních prvků mezi nejoblíbenější čelovky používající tužkové baterie. Na trh tak přichází hned trojice čelovek odstupňovaných nejenom výkonem a váhou, ale i cenou, aby vyhověly nejrozmanitějším nárokům a potřebám zákazníka. Všechny svítilny přitom spojuje moderní a atraktivní design, výběr z více barevných provedení a snadné ovládání včetně vyklápění světla až do úhlu šedesát stupňů.

Fenix HL22 na jednu tužkovou baterii

Nejmenší svítilnou v nabídce je Fenix HL22, který nahrazuje na postu kompaktní čelovky na jednu tužkovou baterii model HL21. Výrazná proměna vzhledu přinesla jednodušší provedení, které se snadno transportuje a nezadrhává se ani při vyndávání z batohu, ani při průchodu hustým lesem. Oproti své předchůdkyni dostala HL22 více jak dvacet lumenů ve svítivosti, přičemž výdrž čelovky na tento nejvyšší světelný výkon 120 lumenů je 1,5 hodiny. LED Cree XP-E2 svítilně propůjčuje dosvit až 90 metrů. Naopak na nejnižší světelný výkon vydrží svítilna svítit déle jak dva dny. To vše při zachování nízké hmotnosti 64 gramů bez baterie. Uživatele potěší jak snadné ovládání jedním tlačítkem, kvalitní provedení z odolného plastu a hliníku tak skleněná čočka i kužel s plynulým halo efektem.

Fenix HL22 je malá univerzální čelovka pro každou situaci a aby bylo možné ji i vzhledově přizpůsobit uživateli, dodává se ve třech barevných provedeních: šedočerná, zelená a žlutá. Doporučená koncová cena je 899 Kč s DPH.

Fenix HP01: Když nároky rostou

Čelová svítilna Fenix HP01Druhá letošní novinka Fenix HP01 je dobrou volbou v případě, když je potřeba více světla, více výkonu. Svítilnu napájí dvě tužkové baterie v odnímatelné rychloupínací kazetě, která umožní výměnu baterií bez sundání čelovky z hlavy. Oproti modelu Fenix HL30 má užší, koncentrovanější kužel světla směřovaný až do vzdálenosti 95 metrů, vyšší výkon a externí pouzdro na baterie.

Světelný výkon 210 lumenů je svítilna schopna dodávat téměř dvě hodiny, disponuje dalšími pěti stupni světelného výkonu a červenou LED společnosti Nichia určenou pro přisvětlení v případech, kdy by jasné bílé světlo bylo oslňující či obtěžující.

Svítilna je ovládána dvěma tlačítky, kterými se volí typ světla, jas a zapíná SOS režim. Čelovka je z lehkého, ale odolného plastu, reflektor pak z hliníkové slitiny, čočka je skleněná.

Fenix HP01 je vhodný pro výpravy do přírody, ale i na noční sportovní akce jako je běhání, nebo jen tak, pro každý případ do batohu na cesty. Červenou diodu ocení nejenom noční střelci, ale třeba i nadšení astronomové či rybáři.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - černožlutá a šedočerná, doporučená cena je 1359 Kč s DPH.

Fenix HP05: ještě více výkonu ve třech tužkách

Čelová svítilna Fenix HP05Vysoký výkon na tři tužkové baterie, to je dominantní znak Fenix HP05. Čelovka disponuje světelným výkonem až 350 lumenů řiditelným v šesti výkonnostních krocích, nejvyšší dosvit kužele světla je až 122 metrů, v takovém případě je výdrž 2,5 hodiny svícení. Naopak v nejúspornějším režimu vydrží čelovka svítit až sedm dní. I u této čelovky je možnost zvolit červené světlo LED Nichia zabraňující oslnění a také další parametry jsou obdobné k modelu Fenix HP01. Tento vyšší model je logickou volbou tam, kde by HP01 nemusela stačit, například při rychlejších outdoorových aktivitách.

K dispozici jsou dvě barevná provedení - černožlutá a šedočerná, doporučená cena je 1559 Kč s DPH.

Propracovaná tělesa svítilen, skvělý odvod tepla i jednoduché ovládání byly dominantním znakem čelovek Fenix již dříve. Nově k těmto vlastnostem Fenix přidává i jednoduchou možnost výměny baterií bez nutnosti sundávat čelovku z hlavy. Fenix inovovanou zimní nabídkou čelovek na tužkové baterie znovu ukazuje, že myslí na uživatele, kteří potřebují svítilnu, jež prostě pořádně svítí, snadno se ovládá a dá se na ni opravdu spolehnout.

Všechny čelovky jsou dostupné v internetovém obchodě Kronium.cz a u dalších prodejců značky Fenix.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix