Cyklosvítilna Fenix BC30
Nejen nároční cyklisté ocení kvality nové high tech cyklosvítilny Fenix BC30

Praha, 22. července 2014 ‒ Trh je zaplaven svítilnami na kola rozdílných výkonnostních kategorií a vlastností. V jejich nabídce není snadné se orientovat, kvalitní svítilna je přitom zcela zásadní součástí cyklovýbavy. Fenix BC30 osloví všechny cyklisty, kterým záleží na vysokém výkonu, dlouhé výdrži a naprosté spolehlivosti.

Jsou cyklisté, kteří se snaží dostát povinné výbavě kola za vynaložení co nejmenších finančních prostředků a jsou cyklisté, kteří za zhoršených světelných podmínek chtějí vidět a být viděni. Pro všechny, kteří se řadí do druhé kategorie, ať už se jedná o sportovce, turisty nebo jen příležitostné cyklisty, je tady novinka v sortimentu Fenix, extrémně výkonné světlo na kolo BC30.

Dvě moderní LED diody XM-L2 T6 amerického výrobce Cree umožňují světelný tok až 1800 lumenů (ANSI) neutrálně bílé barvy, jejíž výhodou je přirozenější a kontrastnější podání barev v terénu. Jednou z největších předností svítilny je použitá technologie dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“ zajišťující optimální rozprostření světla. Hlavní kužel světla vytváří speciálně navržený reflektor s dosvitem až 170 metrů. Sekundární, široký kužel paprsků dotváří čočka, která je v horní části vybroušena, takže světlo směřující nahoru láme dolů na zem. Díky tomu je dosaženo plynulého osvětlení celého prostoru před jízdním kolem včetně míst, která běžné cyklosvítilny nedokáží pokrýt. Napájení svítilny BC30 zajišťují buď dva nabíjecí li-ion akumulátory 18650, nebo čtyři jednorázové baterie CR123A. Uživatelé můžou volit mezi pěti digitálně regulovanými režimy výkonu (1800 lumenů - po dobu zmáčknutí dálkového spínače, 1200 lumenů - 1,8 hodiny, 500 lumenů - 5 hodin, 200 lumenů - 11 hodin, 100 lumenů - 20 hodin, varovné blikání - 200 lumenů). Elektronika s digitální konstantní regulací výkonu vás také včas změnou barvy podsvícení tlačítka ze zelené na červenou upozorní na vybíjející se baterie. Svítilna poté postupně automaticky přepne výkon do nižších režimů pro zajištění co nejdelší výdrže.

Cyklosvítilna BC30Držák svítilny připevníte díky rychloupínacímu mechanismu na řidítka snadno během krátké chvíle. Rozhodnete se své kolo ponechat venku zamčené bez dozoru? Díky praktické lyžině, kterou je konstrukce těla svítilny vybavena, jí můžete z držáku bleskově vyjmout, vzít s sebou a případně i využít coby vysoce výkonnou příruční svítilnu. Pogumovaná konstrukce objímky držáku garantuje nejen pevné a bezpečné uchycení svítilny na kolo, ale stejně tak spolehlivé nastavení směru svícení. Přes bytelné provedení přitom výrobek bez baterií váží pouhých 161 gramů.

Cyklosvítilnu Fenix BC30 plně ocení jak sportovci při večerních trénincích a nočních jízdách, tak běžní cykloturisté dbající o svou bezpečnost ve zhoršených světelných podmínkách, praktické uplatnění najde také při cestách do práce v krátkých podzimních a zimních dnech. BC30 se nemusíte obávat použít ani v extrémním dešti, je voděodolná dle standardu IPX6.

Cyklosvítilna Fenix BC30 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Její maloobchodní cena je stanovena na 2799,- Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix